O bibliotece

Biblioteka szkolna to wypożyczalnia, czytelnia oraz szkolne centrum informacji. Nasza biblioteka posiada księgozbiór liczący ponad 14 tys. woluminów. Wśród nich są tzw. "białe kruki", książki liczące ponad 100 lat, z początku XX wieku.

Biblioteka szkolna posiada bardzo bogaty księgozbiór:

- lektury

- literatura beletrystyczna

- literatura piękna

- literatura popularno - naukowa

- encyklopedie, słowniki, leksykony

- literatura pedagogiczna

- podręczniki

- materiały audiowizualne

- gry dydaktyczne.

Czytelnicy korzystają z wypożyczalni, czytelni oraz 5 stanowisk komputerowych Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Księgozbiór biblioteki jest skomputeryzowany, zbiory biblioteczne są opracowywane i udostępniane z pomocą programu bibliotecznego.

W bibliotece organizowane są różnorodne zajęcia edukacyjne, projekty, konkursy, wystawy, gazetki, akcje czytelnicze, wyjścia do innych bibliotek itp.

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.

Harmonogram pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023

DZIEŃ TYGODNIA

IMIĘ I NAZWISKO

GODZINY PRACY