Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy

Walentynki  - coroczne święto zakochanych obchodzone 14 lutego, nazwane również Dniem Św. Walentego. Jest to dzień, w którym ludzie wyznają sobie sympatię, przyjaźń i miłość. Z tej okazji uczniowie świetlicy przygotowali walentynkowe wierszyki oraz wykonali piękne prace malarskie.

Z wielką radością informujemy o sukcesach naszych uczniów, podopiecznych szkolnej świetlicy:

1. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja ozdoba bożonarodzeniowa" pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego, zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 11 "Modrzejów" w Sosnowcu:

I miejsce w kategorii "stroik" zdobyła Lena Tobolszewska z kl. 2b;

III miejsce w kategorii "choinka" zajęła Emilia Memedova z kl. 1a.

2. W VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.: "Najpiękniejsza świąteczna ozdoba bożonarodzeniowa", zorganizowanego w Sportowej Szkole Podstawowej nr 17 w Sosnowcu:

II miejsce zajęła Maja Tobolszewska z kl. 1a.

Pani Dyrektor Joanna Kahlan z dumą złożyła powinszowania uzdolnionym uczennicom oraz wręczyła dyplomy i nagrody.

Podopieczne zostały przygotowane pod kierunkiem p. Anny Paprockiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jak co roku uczniowie ze świetlicy szkolnej wzięli udział w kolędowaniu w Szopce bożonarodzeniowej. Wychowankowie pod kierunkiem pani Anny Paprockiej oraz pana Ireneusza Krupy przygotowali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Koncert naszych utalentowanych uczniów słuchało i oglądało wielu przybyłych gości, a mianowicie : rodziców, dziadków i innych bliskich. Panował radosny nastrój wspólnego kolędowania!

Spotkania wolontariuszy z kl. 6b odbywają się w każdy piątek w świetlicy szkolnej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z kl. 2a, mających trudności w opanowaniu techniki czytania. Wolontariusze pracują indywidualnie z poszczególnymi uczniami. Efekty pracy są już widoczne w postaci płynnego i wyrazistego czytania nowych tekstów.

Koordynacja zajęć - Urszula Zawadzka, opieka wolontariuszy - Robert Karkoszka.

Dzieciom z zerówki oddziału przedszkolnego nr 4, bardzo podoba się nasza szkoła i chętnie przychodzą do świetlicy, aby uczestniczyć w zajęciach projektu integracyjnego "Starsi czytają maluchom". Spotykamy się systematycznie i rozwijamy zainteresowania czytelnicze, poprzez słuchanie pięknego czytania baśni, opowiadań, wierszy. Zajęcia połączone są z zabawami, tańcem i śpiewem. Przygotowanie tematyczne zajęć - Urszula Zawadzka, zabawy ruchowe - Anna Paprocka, opieka - Jolanta Bot.

Święta Bożego Narodzenia już za nami, ale czas śpiewania kolęd i pastorałek jeszcze trwa. Uczennica klasy 1a - Wiktoria, wykonuje piękny utwór  pt. "Maleńka miłość", czym zachęca nas do wspólnego śpiewania.

Uczennicę przygotowała p. Anna Paprocka

Z przyjemnością informujemy, iż w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki" organizowanego przez Zespół Szkół nr 12 w Lublinie III miejsce zajęła Magdalena Martyniak z klasy 2a i wyróżnienie zdobyła Larysa Donkohlova z klasy 2b. Pani dyrektor Joanna Kahlan pogratulowała uczennicom i wręczyła nagrody oraz dyplomy. Podopieczne wykonały prace pod kierunkiem Pani Anny Paprockiej.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

15 grudnia pani Ania i grupa dzieci świetlicowych uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Koło Kreatywnego Czytelnika. Starsze uczennice czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom baśń Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu" oraz zaproponowały zabawy przy muzyce inspirowane treścią baśni. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia i obiecały częściej odwiedzać bibliotekę.

PIERWSZE MIEJSCA RÓWNORZĘDNE OTRZYMALI:

1. Miłosz Derylak kl.3a, SP 52 w Lublinie, op. p. Małgorzata Pietrasiak
  2. Natalia Kloc kl.1b, SP 6 w Lublinie, op. p. Renata Adrianek
  3. Barbara Gwóźdź kl.2d, SP 51 w Lublinie, op. p. Małgorzata Paprota

DRUGIE MIEJSCA RÓWNORZĘDNE OTRZYMALI:

1. Laura Kwak kl.2h, SP 51 w Lublinie, op. p. Teresa Janowska
  2. Fabian Piskorek kl.3c, SP 23 w Lublinie, op. p. Jolanta Foc
  3. Karolina Zaniuk kl.3, SP 34 w Lublinie, op. p. Aleksandra Małecka

TRZECIE MIEJSCA RÓWNORZĘDNE OTRZYMALI:

1. Maja Ostaszewska kl.3a, ZSP 2 w Lublinie, op. p. Elżbieta Kozłowska
  2. Maksym Kovalenko kl.2a, ZSP 2 w Lublinie, op. p. Monika Mejer
  3. Amelka Chołojczyk kl.1b, SP 6 w Lublinie, op. p. Renata Adrianek

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Aleksandra Drzewna kl.2d, SP 51 w Lublinie, op. p Dorota Matarz

Oliwia Chmielewska kl.3c, SP 23 w Lublinie, op. p. Małgorzata Ciosek

Eliza Chwiejczak kl.2a, SP 16 w Lublinie, op. p. Barbara Radomska-Kaspruk

Jessica Tatara kl.3a, ZSP 1 w Lublinie, op. p. Beata Sionkowska

Dominik Kozłowski kl.1b, SP 16 w Lublinie, op. p. Agnieszka Mróz-Aftyka

Milena Haręziak kl.3c, SP 23 w Lublinie, op. p. Agnieszka Zielińska

Powyższe prace prezentowane będą w holu głównym, na parterze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Lublinie.

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali do nas prace i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy po odbiór nagród od dnia 2 stycznia do 12 stycznia 2024 roku

do świetlicy szkolnej, sala nr 27.

Organizator:

Anna Paprocka