Higiena i Ekologia

Co czyni naszą planetę przyjazną życiu i wpływa na jej piękno - obecność wody, lądów, ukształtowanie terenu, bogactwo przyrody. To wszystko przedstawiły dzieci z klasy III A na plakacie pt. "Piękna jest nasza Ziemia", który wykonały w mniejszych lub większych grupach. Oto efekty ich pracy.

Gratulacje od Pani Dyrektor Szkoły otrzymała Laureatka Martyna Jakubczak z kl.3 B, która wzięła udział w międzyszkolnym konkursie "Bez wody nie ma życia". Konkurs organizowany był dla świetlic szkolnych przez SP nr 16 w Lublinie.

22 kwietnia - Dzień Ziemi

Uczniowie w klasie II A w ramach projektu: ,,Ziemia nasza planeta‘’ – prowadzili dyskusję szukając odpowiedzi na pytania : Jak chronić naszą planetę?, Jakie są zagrożenia dla Ziemi?, Co my musimy zrobić aby chronić Ziemię?. Następnie uczniowie utrwalali zasady segregowania śmieci, projektowali plakaty o ochronie środowiska, wykorzystując swoje pomysły w celu promocji postaw ekologicznych.

Klasa 2A brała udział w konkursie plastyczny dla dzieci „Jak mogę pomóc pszczołom?”
Głównym celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o roli i znaczeniu pszczół zarówno miodnych, jak i dzikich. Konkurs ukierunkowany był na zagadnienia związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a także na pobudzanie u dzieci kreatywności i zainteresowania otaczającą ich przyrodą oraz osobistej odpowiedzialności każdego człowieka za stan środowiska.

Dyplom uznania oraz pamiątkowy znaczek otrzymali uczniowie klasy 2a:
Lena Adamczyk, Wanessa Błaszczak, Dawid Zasada.
Gratulacje!!!

klasa 2A Jak moge pomoc pszczolom