Prace uczniów
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Dla takich chwil WARTO BYĆ NAUCZYCIELEM

To co mnie spotkało najlepszego w tym roku w szkole, to WY - MOI UCZNIOWIE.
                                      DZIĘKUJĘ
                             WASZA pani MONIKA KANIEWSKA - OZIMEK

Uczniowie klasy I A wykonali pracę plastyczną, odbijając na bialym kartonie liście pomalowane farbą w jesiennych barwach. Następnie naklejały elementy z papieru, które utworzyły muchomorka.

Uczniowie klasy 4b podczas omawiania niezwykle inspirującej lektury pt. „Akademia pana Kleksa” Jana Brzechwy sami wcielili się w uczniów Akademii i wzięli udział w lekcji kleksografii i przędzenia liter. Każdy z nich miał za zadanie z wielką starannością wykonać kleksa, a następnie poruszyć siłę wyobraźni i spróbować zatytułować powstały obraz. Potem należało go opisać lub ułożyć wierszyk. Wyobraźnia nie zawiodła uczniów klasy 4b i powstały wspaniałe dzieła. Zdecydowanie łatwiejsza okazała się lekcja przędzenia liter, ale efekty pracy były równie imponujące, co można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

O lekturze można mówić na różne sposoby. Czasami trzeba wykazać się kreatywnością i oryginalnym podejściem. Uczniom klasy 4b takich cech nie brakuje. Na zakończenie omawiania lektury „Akademia pana Kleksa” przygotowali specjalne pudełka, do których włożyli wszystko, co kojarzyło im się z lekturą, np. przedmioty, rysunki, figurki z plasteliny, nakrętek, papieru itd. Potem musieli zaprezentować je klasie i uzasadnić swoje wybory. Oprócz tego musieli przygotować krótkie streszczenie lektury oraz napisać list do wybranego bohatera książki i włożyć go do pudełka. Efekty były naprawdę wspaniałe!!!

We wrześniu 2021 klasa 5b uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki. Uczniowie brali udział w warsztatach tworzenia zakładek do książek z zasuszonych roślin pt. "Malowane roślinami - czyli jak zatrzymać wspomnienia z wakacji". Uczniowie wykonali zakładki do książek, metodą laminowania, z wcześniej przygotowanych, suszonych roślin. Warsztaty poprzedzone były wykładem, podczas którego dzieci dowiedziały się, jak przygotować rośliny do stworzenia zakładek, czy obrazów z motywami roślinnymi. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia 300 - letniego zielnika, który znajduje się w zbiorach Biblioteki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Warsztaty były bardzo ciekawe i inspirujące. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zakładek wykonanych przez uczniów kl. 5b...

Uczniowie klasy 7c po omówieniu lektury „Balladyna” J. Słowackiego dokonali podsumowania treści przygotowując wspaniałe LAPBOOKI. Wykazali się przy tym dużą wiedzą, pomysłowością, starannością i estetyką. Oto najciekawsze prace….

Uczennica klasy III a Joasia Urban otrzymała pamiątkowy dyplom i bezpłatny bilet wstępu do Muzeum Lizaka w Jaśle za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. " Mój wymarzony lizak" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaworznie. Asi serdecznie gratulujemy!

 Dyplom Asi

Zima w pełni... Uczniowie kl. III a wykonali prace z patyczków higienicznych i gazet. Oto efekty ich pracy.

Podczas zajęć o bogactwach naturalnych, którym jest m.in. sól znana już od starożytności i nazwana "białym złotem" oraz wirtualnej wycieczce po kopalni soli w Wieliczce, jednej z najstarszych kopalni soli na świecie, uczniowie klasy III a zrobili kreatywną pracę pt. " Sól w butelce", polegającą na barwieniu kolorową kredą soli kuchennej.  Wykonane tą techniką wazoniki mogą być ozdobą lub służyć jako podarunek dla kogoś bliskiego.

A4 Infociacho