Nasze dokumenty

Klasa II b uczestniczyła w kolejnych zajęciach muzyczno - plastycznych w MDK. Uczniowie robili maski karnawałowe oraz poznawali i ubierali się w piękne stroje ludowe. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć.

Wychowawca Diana Wolska

Uczniowie klasy III A wcielili się w postacie biblijne, wystawiając wyjątkowe przedstawienie artystyczno - wokalne, czyli Jasełka. Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: Dyrekcja ZSP nr 2, Rodzice, a także koleżanki i koledzy ze szkoły i przedszkola. Swoim przedstawieniem szkolni aktorzy wprowadzili wszystkich w cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i wprawili uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

Uczniowie z klasy III A uczestniczyli w projekcji kolejnego filmu z cyklu edukacji filmowej Nowe Horyzonty "Jak ocalić smoka". Po filmie dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których próbowały odpowiedzieć na pytanie "Na czym polega przyjaźń?".

Uczniowie z klasy 2b uczestniczyli w warsztatach Bożonarodzeniowych. Dzieci samodzielnie wykonały choinki i kartki świąteczne.

Dzieci z klasy 2a i 2b wybrały się na iluminacje Bożonarodzeniowe. To także moment inauguracji Festiwalu Bożego Narodzenia.

Uczniowie kl. III A wybrali się do Radia Lublin na Tańcobajki - interaktywny spektakl pt. "Kopciuszek 10 lat później". To mądra historia opowiedziana lekko i "strawnie" dla dzieci, bo rzecz dzieje się w kuchni, by przy udziale mistrza patelni, wypracować swój własny, domowy sposób na szczęście. I jak to bywa w Tańcobajkach, jest dużo dobrej muzyki, wspólne animacje taneczne i wyjątkowa oprawa graficzna. A na koniec niespodzianka - spotkanie z Mikołajem.

Uczniowie klasy III A po projekcji filmu "Gwiazdka Klary Muu" w Centrum Kultury, wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których wykonali Skrzata, jednego z głównych bohaterów filmu. Skrzat, przyjazna ludziom istota, pojawiająca się często w literaturze, wykonany został z naturalnych materiałów i odtąd strzec będzie swoich małych właścicieli.

Klasa I a uczestniczyła w świątecznych warsztatach w Centrum Kreatywności Bricks4Kidz. Na dzieci czekała masa niespodzianek: tworzenie czekoladowych pralinek, budowanie z klocków LEGO wioski Świętego Mikołaja, szycie na maszynie świątecznej skarpety na prezenty, degustacja świątecznych pierniczków, spotkanie z Mikołajem.

Uczniowie klas I, II i III mieli okazję poznać co to jest archeologia i czym zajmuje się archeolog. Niezwykle ciekawe i profesjonalnie przygotowane zajęcia przeprowadzili studenci z Koła Naukowego UMCS.  Klasa I a i III a uczestniczyła w warsztatach na temat: Prace symulowane na stanowisku archeologicznym, gdzie uczestnicy mogli odnaleźć przedmioty, które archeologowie znajdują podczas swojej pracy, poznać ich zastosowanie i wartość.
Tematem warsztatów w klasie II a i II b był "Warsztat archeologa"- przedstawienie kim jest archeolog, czym się zajmuje oraz z jakich narzędzi korzysta.