Z życia klas I - III

Klasa II a włączyła się aktywnie do obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia. Dzieci przyniosły zdrowe i bardzo smaczne przekąski, bogate w witaminy. Tego dnia pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale też o aktywności fizycznej, emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia. Dzieci zrobiły też tablicę "Recepta na zdrowie", która zawierała prace plastyczne uczniów wykonane podczas zajęć. Na koniec były zdjęcia w fotobudce.

Dzieci z klasy II A wybrały się nad Zalew Zemborzycki do Motylarni. Podziwiały tam piękne, kolorowe okazy motyli pochodzące ze stref tropikalnych, które w środku mają idealne do życia warunki, pełne bujnej roślinności. Potem odbyły się gry terenowe i warsztaty, podczas których każdy uczeń pomalował według własnego pomysłu magnes w kształcie motyla.

Uczniowie klasy II A świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Na początku odbyła się prezentacja filmu "The dot day", potem jego omówienie i swobodne wypowiedzi na temat znaczenia kropki. Następnie dzieci wyszukiwały kropki w alfabecie oraz w najbliższym otoczeniu. Okazało się, że kropki są wszędzie. Na koniec wykonały pracę plastyczną za pomocą farb i folii bąbelkowej. Oto efekty ich pracy.

Nasza koleżanka Lena zajęła I miejsce w konkursie plastycznym -,,Jestem dobrym kumplem’’ pod patronatem Straży Miejskiej, zaś Hania zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!

Lena Adamczyk i Emilka Woźniak otrzymały wyróżnienie w VIII Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego na projekt znaczku pocztowego o tematyce ekologicznej „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Gratulacje!

W naszej szkolnej galerii urządzamy wystawę naszych prac, które stworzyliśmy na zajęciach plastycznych prowadzonych przez p. Basię. Oto nasze prace plastyczne.

IPN w Lublinie zaprosił naszą klasę na festyn z okazji Dnia Dziecka .

Naukę połączyliśmy z zabawą.

Oto nasze wspomnienia z tego dnia.

Klasa I a na wycieczce "Szlakiem lubelskich legend" w ramach zajęć integracyjnych z uczniami z Ukrainy "Moje otoczenie" w MDK nr 2.

1. "Szlakiem lubelskich legend" - zajęcia w plenerze w ramach współpracy z MDK nr 2 ul. Bernardyńska

2. Festyn historyczny w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej

3. W MOTYLARNI nad Zalewem Zemborzyckim

Dzień Dziecka w I A

Zajęcia plastyczne w MDK-u

Wycieczka do Skansenu.

Dzieci z klasy I A pojechały na wycieczkę do Skansenu. Razem z przewodnikiem zwiedzały stare chaty, podwórka, okólniki. Dowiedziały się przy okazji, jak wyglądało życie na wsi 100 lat temu. Następnie pan przewodnik pokazał im miasteczko, w którym były różne sklepy i warsztaty usługowe. Po zwiedzaniu przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka udała się i wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Szkolne wydarzenia

13 Paź 2022
12:30PM - 02:30PM
Dzień z grami planszowymi