Z życia klas I - III

Piękna, słoneczna pogoda zaprasza na jesienny spacer. W czasie spaceru uczniowie zbierali jesienne liście, aby stworzyć jesienny bukiet na zajęciach plastycznych. Oto kilka zdjęć:

Dzień kreatywności to dzień wyczekiwany przez uczniów klasy 3 A. Uczniowie brali udział w zajęciach z plastyki i rytmiki w MDK w Lublinie. Tematem zajęć plastycznych był ,,Koziołek - herb Lublin” zaś na zajęciach rytmiki był taniec i nauka piosenki o koziołku.

Mimozami jesień się zaczyna..., a w klasie II a zaczęła się zbiorami z sadów, ogrodów i pól. Te prace powstały na zajęciach z cyklu "Smacznie, zdrowo, kolorowo".

Kasztanowe ludziki to chyba najstarsza i najbardziej popularna zabawa dla dzieci. Korzystając z darów Pani Jesieni dzieci z klasy I A zrobiły z kasztanów i żołędzi ludziki i zwierzątka.Ćwicząc zręczność manualną, świetnie się bawiły. Jesień wcale nie musi być smutna. Popatrzcie sami.

Klasa 3a rozpoczęła zajęcia plastyczne pod kierunkiem p. Basi w MDK. Tematem prac była jesień. Uczniowie pod czujnym okiem p. Basi tworzyli obrazy przy użyciu pasteli i farb. Prace zostały zaprezentowane w szkolnej galerii. Następnie uczniowie udali się na zajęcia z rytmiki do p. Doroty. W czasie zajęć uczniowie tańczyli, śpiewali a także aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat swojego miasta.

Dzieci z klasy I poznają cyfry i litery. Tworzą zbiory, porównują i klasyfikują. Na zajęciach z matematyki utrwalały pojęcie liczby 4 poprzez układanie wzorów z czterech patyczków. Potem na zajęciach plastycznych utrwalały poznane literki za pomocą wydzieranki.

Uczniowie klasy I A uczestniczyli w zajęciach muzycznych i plastycznych w MDK nr 2. Tańczyli, śpiewali i malowali. Oto efekty ich pracy.

UCZNIOWIE KLASY II A bardzo lubią przyrodę. Bacznie ją obserwują i wyciągają ciekawe wnioski. Oto "plastyczne" efekty tych obserwacji.

Uczennice klasy III A:

Weronika Witkowska zajęła II miejsce w IV edycji konkursu literacko-plastycznego "Rodzinne czytanie", Aisha Borchashvili otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!!!