Z życia klas I - III

Uczennice klasy III A:

Weronika Witkowska zajęła II miejsce w IV edycji konkursu literacko-plastycznego "Rodzinne czytanie", Aisha Borchashvili otrzymała wyróżnienie. Gratulacje!!!

9 Konkurs plastyczny Najpiękniejsza Palma Wielkanocna

Konkursy literackie

W pewne upalne przedpołudnie dzieci z klasy III A zostały zaproszone przez swoją wychowawczynię na lody. Lody były bardzo smaczne, a przyjemnie spędzony czas był miłym akcentem na zakończenie wspólnie spędzonych 4 lat nauki.

Uczniowie klasy III A odwiedzili kolejny już raz Muzeum Narodowe w Lublinie. Muzeum obecnie jest po remoncie i zachwyca nowymi wystawami i eksponatami. Można tu podziwiać dzieła takich mistrzów, jak Matejko, Malczewski, Wyspiański, Kossak, Hofman i wielu innych wspaniałych malarzy. Oglądaliśmy wystawę etnograficzną, na której poznaliśmy stare zabawki wykonane z dostępnych powszechnie materiałów.

V Międzyszkolny Konkurs "Wierszyki ćwiczące języki"

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Ja i moja aktywność fizyczna"

„Gród Słowiański” w Wólce Bieleckiej stanowi rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego grodziska, które znajdowało się w pobliskim Klarowie. Jest to odtworzony gród w naturalnych rozmiarach, z elementami charakterystycznymi dla dzieła obronnego o umocnieniach ziemno-drewnianych. Nazwa Ośrodka „Choina – Horodyszcze” to połączenie potocznego określenia miejsca przez miejscową ludność - „choina”, oraz staroruskiego - „horodyszcze” co znaczy gród.

Zwiedzaliśmy z przewodnikiem zrekonstruowany wczesnośredniowieczny Gród Słowiański Choina Horodyszcze obiekty obronne i kultowe, oraz wzięliśmy udział w wielu zajęciach interaktywnych i ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz chleba.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Uczniowie klasy 2a w ramach integracji wybrali się na spacer do Parku Saskiego. Natomiast później otrzymali upominki i książki o różnej tematyce. Dzień był pełen wrażeń i postaramy się w przyszłym roku szkolnym zaplanować więcej ciekawych wyjść. A oto kilka zdjęć :

Asia Urban to nasza klasowa artystka, której pasją są prace plastyczne. Wykonała je na wiele konkursów szkolnych i międzyszkolnych, na których zdobywała czołowe miejsca i wyróżnienia. Zapraszamy do obejrzenia.

Uczniowie klasy III A starają się prowadzić swoje zeszyty sumiennie i starannie. Każdy z nich wie, że ładny zeszyt jest wizytówką ucznia i pomaga osiągać lepsze wyniki w nauce. Poniżej najciekawsze z nich.