Z życia klas I - III

Pada, pada śnieg, piękna pachnąca choinka , święta tuż tuż……

A  w  klasie  3 A  minął już  czas mikołajkowy.Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny  a laureaci otrzymali  nagrody.Gratulujemy!!!

Czekamy na święta….

To następny projekt, w którym  uczestniczy klasa 3 A.W pierwszym etapie projektu uczniowie zwiedzali pomieszczenia Centrum Kultury w Lublinie. Następnie udali się na zajęcia ekspresji ruchu prowadzone przez p. Annę  Żak. Zajęcia były bardzo interesujące.

1. Wykonujemy doświadczenia i prowadzimy obserwacje: Właśnie wyhodowaliśmy kryształy soli.

Aniołek z papieru to jedna z podstawowych świątecznych dekoracji. Te wykonały dzieci z klasy I A.

Dzieci z klasy I A podczas zajęć plastycznych poznają różne rodzaje malarstwa. Rozpoznają portret, martwą naturę, pejzaż, malarstwo nowoczesne. Tym razem na zajęciach w MDK-u namalowały zimowy pejzaż.

Uczniowie klasy I A regularnie uczestniczą w zajęciach tanecznych w ramach projektu "Ruch w szkole - szkoła w ruchu", gdzie pod okiem instruktorki p. Asi uczą się, jak za pomocą ruchu ciała przedstawić w rytm muzyki np.kształty, kolory, litery z alfabetu, pory roku, a także emocje. Zajęcia sprawiają małym tancerzom wiele przyjemności, a przy okazji rozwijają świadomość ciała oraz wrażliwość.

6 grudnia zawitał do klasy I A długo oczekiwany Mikołaj. Wszystkie dzieci dostały prezenty i zrobiły pamiątkowe zdjęcie z niezwykłym gościem.

W oczekiwaniu na święta uczniowie klasy I własnoręcznie wykonali kartki świąteczne.

Uczniowie klasy I a rozwijają swój talent plastyczny pod okiem Pani Barbary Gawryjołek w MDK nr 2, gdzie tworzą niezwykłe prace, których tematem był m.in.: "Zamek Lubelski", "Konie i jeźdźcy" oraz "Symbole narodowe". Oto efekty ich pracy.