Z życia klas I - III
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Uczniowie klasy III A Joanna Urban, Dawid Kołodziejczyk oraz Kamil Kamiński odpowiedzieli na zaproszenie i wykonali prace plastyczne na X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Papież Św. Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu". Artyści poprzez swoje prace przybliżyli postać Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II i jego związek ze sportem. 
Joasia Urban wykonała dodatkowo pracę na X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Polscy Sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata".
Joasi, Dawidowi i Kamilowi życzymy sukcesów i dziękujemy za udział w konkursie.

Prace wykonali:
Kacper Niećko
Ada Manailo
Szymon Adamski
Wiktoria Golanko

 

Życzenia wielkanocne od klasy 1a w wersji angielskiej.

 

Praca Nikodema Wąsali

My, uczniowie klasy III A odbyliśmy wirtualną wycieczkę w kosmos, podczas której poznaliśmy nasz Układ Słoneczny i jego planety. Wielu z nas marzy o podniebnej podróży. Na razie wykonaliśmy prace plastyczne i makiety, przedstawiające Słońce i krążące wokół niego planety.

Co to jest galeria sztuki? Co przedstawiają pejzaże, co portrety, a co martwa natura? Co artyści wyrażają w obrazach? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas wirtualnej wycieczki do Galerii Sztuki. Zainspirowani informacjami o malarstwie, wykonaliśmy prace i postanowiliśmy otworzyć własną galerię. Zapraszamy do obejrzenia.

Uczniowie klasy III A : Julia Białek, Joanna Urban, Julia Burdelak oraz Dawid Kołodziejczyk w ramach pielęgnowania tradycji Świąt Wielkanocnych  wykonali palmy i pisanki wielkanocne na Wojewódzki Konkurs, którego organizatorem jest Beata Mazurek - poseł do Parlamentu Europejskiego, Urząd Marszalkowski w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą na temat polskich zwyczajów świątecznych oraz tradycyjnych i współczesnych technik wyrobu palm i pisanek. Dziękujemy uczniom za chęć i zaangażowanie przy wykonywaniu prac oraz życzymy sukcesów w konkursie.

Co dwa miesiące realizujemy w klasie 2 A projekty czytelnicze. Zadaniem było: przeczytać książkę, przedstawić bohaterów, główny problem bohaterów oraz sposób jego rozwiązania. Następnym zadaniem było podać kilka innych rozwiązań problemu oraz praca twórcza, napisanie innego zakończenia książki. Należało także wykonać pracę plastyczno-techniczną- makieta. Uczniowie wykazali się wyobraźnią ,zaangażowaniem i twórczą pracą. A o to efekty.

21 marca przyszła do nas kalendarzowa wiosna. To czas, kiedy wszystko budzi się do życia a przyroda pokazuje nam przepiękną paletę barw .W klasie 2 A uczniowie wykazali się twórczą inwencją i kreatywnością projektując piękny ,,Wiosenny kapelusz Pani Wiosny’’. Każdemu uczniowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość.

A4 Infociacho