Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Klasa Ib brała udział w warsztatach w Czekoladowej Solidarności, gdzie dzieci własnoręcznie wykonywały tabliczki czekolady.

Uczniowie klasy III a biorą aktywny udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Oto kolejna odsłona zajęć warsztatowych w Centrum Kultury. Po obejrzeniu filmu "Morten i królowa pająków" dzieci mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością.

Dzieci z klasy II a zafascynowane lekturą pt. "Zaczarowana zagroda" wykonały z różnych materiałów postać głównego bohatera - Elegancika oraz makietę Antarktydy - miejsca, w którym mieszkał.

"W karnawale, w karnawale - wybieramy się na bale.
Kolorową maskę weź, baw się z nami, jeśli chcesz."
Te słowa doskonale oddają nastrój i charakter zabawy karnawałowej klas I - III, która odbyła się 15 lutego 2023 r. Podczas udanego balu dzieci zaprezentowały oryginalne przebrania i własnoręcznie wykonane, barwne karnawałowe maski.

Karnawał to okres zabawy i radości. Zabawa karnawałowa nie może obejść się bez przebrań czy masek karnawałowych. Takie maski wykonali w szkole uczniowie klasy II A.

Dzieci z klasy II A wykonały na zajęciach plastycznych w MDK-u kartki na Walentynki, które wręczyły ulubionej osobie.

"Bądź kumplem, nie dokuczaj" to program profilaktyczny, który co roku realizaujemy dzięki współpracy ze Strażą Miejską miasta Lublin. W tym roku Pani Sylwia Kuc Zastępca Naczelnika Odziału Szkolno Profilaktycznego odwiedziła uczniów klas pierwszych. Celem warsztatów była profilaktyka agresji m. in. poprzez wskazanie uczniom akceptowanych społęcznie sposobów rozwiązywania konfliktów. Uczniowie obydwu klas aktywnie uczestniczyli w dyskusji i z zaangazówaniem wykonywali prace plastyczne. Pierwszoklasistom najbardziej podobały się filmiki profilaktyczne. 

 

 

6 grudnia do klasy II A zawitał Mikołaj. Długo wyczekiwany gość, zgodnie z tradycją, obdarował dzieci prezentami. Spisał się świetnie, czym wywołał radość na twarzach dzieci. Dziękujemy!!!

Uczniowie klasy II A zwiedzili ostatnio wystawę "Magia starożytnego Egiptu" w Muzeum Narodowym. Wystawa była okazją do poznania zabytków związanych z historią, kulturą, religią i życiem codziennym starożytnych Egipcjan. Po zwiedzaniu dzieci udały się na warsztaty, na których wykonały prace plastyczne związane z tematyką wystawy.

A4 Infociacho