Z życia klas I - III
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Jesień - roztargniona malarka - Gubi farby po lasach i parkach...
To jeden z fragmentów wiersza, który był inspiracją  prac plastycznych wykonanych przez uczniów klasy III a.
Technika: farby plakatowe, pastele, odbijanie liści.

Uczniowie klasy II A zostali zaproszeni do programu Nowe Horyzonty edukacji filmowej. Filmy z cyklu "Filmowe podróże" pokazują życie dzieci z różnych stron świata i uświadamiają widzom, że niezależnie od szerokości geograficznej, odmiennych tradycji i zwyczajów, mają one podobne marzenia, troski, przeżycia i często stają przed takimi samymi wyzwaniami. Uczniowie poznają różne kraje, kultury, religie i uczą się otwartości, szacunku i tolerancji. Cykl filmowy dowodzi, że nie tylko realne podróże stwarzają możliwość poznawania świata.

Uczniowie klasy II A na zajęciach plastycznych w MDK-u wykonali kolaż z różnych materiałów plastycznych oraz witrażowy listek. Oto ich prace.

Uczniowie klasy II i III zostali zaproszeni do szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się w naszej szkole 27 października. Celem konkursu była popularyzacja czytania wśród dzieci, propagowanie wartościowej literatury, zwrócenie uwagi na posługiwanie się piękną polszczyzną. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe. Uczestnicy zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i innych znanych autorów.

Uczniowie klasy II A rozpoczęli cykliczne zajęcia z plastyki w MDK nr 2. Tym razem tematem zajęć było "Jesienne drzewo".

Klasa II a włączyła się aktywnie do obchodów Szkolnego Dnia Zdrowia. Dzieci przyniosły zdrowe i bardzo smaczne przekąski, bogate w witaminy. Tego dnia pamiętano nie tylko o zdrowym odżywianiu, ale też o aktywności fizycznej, emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia. Dzieci zrobiły też tablicę "Recepta na zdrowie", która zawierała prace plastyczne uczniów wykonane podczas zajęć. Na koniec były zdjęcia w fotobudce.

Dzieci z klasy II A wybrały się nad Zalew Zemborzycki do Motylarni. Podziwiały tam piękne, kolorowe okazy motyli pochodzące ze stref tropikalnych, które w środku mają idealne do życia warunki, pełne bujnej roślinności. Potem odbyły się gry terenowe i warsztaty, podczas których każdy uczeń pomalował według własnego pomysłu magnes w kształcie motyla.

Uczniowie klasy II A świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Na początku odbyła się prezentacja filmu "The dot day", potem jego omówienie i swobodne wypowiedzi na temat znaczenia kropki. Następnie dzieci wyszukiwały kropki w alfabecie oraz w najbliższym otoczeniu. Okazało się, że kropki są wszędzie. Na koniec wykonały pracę plastyczną za pomocą farb i folii bąbelkowej. Oto efekty ich pracy.

Nasza koleżanka Lena zajęła I miejsce w konkursie plastycznym -,,Jestem dobrym kumplem’’ pod patronatem Straży Miejskiej, zaś Hania zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!

Lena Adamczyk i Emilka Woźniak otrzymały wyróżnienie w VIII Edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego na projekt znaczku pocztowego o tematyce ekologicznej „CHROŃMY NASZĄ PLANETĘ” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin.

Gratulacje!

 

A4 Infociacho