Wiadomości
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na darmowy webinar organizowany przez Fundację "Dbam o Mój Zasięg" we środę 9 listopada o godzinie 19. Webinar dotyczy higieny cyfrowej i dbałości o nią. Poniższy link upoważnia do wejścia na szkolenie.
 
 
Agnieszka Bereza
W dniach 8-10 listopada, w godzinach 10-14, jest możliwość odbioru decyzji stypendialnych u pedagoga/psychologa szkolnego.
 
Agnieszka Bereza

telefony pomocowe

10 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

Może poniższe rady wszystkim pomogą zadbać o siebie. Nasza psychika jest równie ważna jak ciało.

Agnieszka Bereza

Zobacz plakaty- tutaj

W ostatnich dniach dorośli z niepokojem śledzą doniesienia o wojnie w Ukrainie i o niej dyskutują. To temat, który budzi wiele emocji, nie da się go przemilczeć i nie warto tego robić. Biorąc pod uwagę tę trudną do zaakceptowania sytuację społeczną, wielu rodziców zastanawia się, jak poruszyć temat wojny w rozmowach ze swoimi dziećmi. Dzieci potrzebują naszego wsparcia, często one same je inicjują. Warto się do nich przygotować.

Wielu specjalistów radzi i podpowiada, o czym warto pamiętać. Poniżej zamieszczono linki do przydatnych artykułów i miejsc w sieci, które pomogą Państwu je przeprowadzić.

Psycholog radzi, jak w domu i w szkole rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie w Ukrainie- Centrum Edukacji Obywatelskiej

blog.ceo.org.pl/psycholog-radzi-jak-w-domu-i-w-szkole-rozmawiac-z-dziecmi-i-mlodzieza-o-wojnie-w-ukrainie/

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie i przemocy – rozmowa z W. Eichelbergerem:
https://miastodzieci.pl/czytelnia/mamo-tato-co-to-jest-wojna/


Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? Joanna Czeczott:
https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/

Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie? Paulina Jarecka - psycholog dziecięcy i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny:
https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-i-czy-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/?fbclid=IwAR3ceh3AVHXFjrawsQhYPbQ73HpVQmoEVaZlFJWdZaIdXOzs-QsPUuU-zEU

Jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie? Magdalena Boćko-Mysiorska – blog:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=492788952210672&id=100044387140833


2 marca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak organizuje otwarte dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców dzieci internetowe szkolenie:
https://brpd.gov.pl/2022/02/24/szkolenie-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie/


Centrum Edukacji Obywatelskiej, nagranie ze spotkania:
https://www.facebook.com/fundacjaCEO/videos/288906039997950

I miejsce- Adrianna Manailo- klasa III b

II miejsce- Weronika Witkowska- klasa III a

III miejsce- Amelia Rodak- klasa I a

Wyróżnienia otrzymali:

Lena Adamczyk- klasa II a

Aisza  Borchaszwili- klasa III a

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Z inicjatywy Rzecznika Praw Pacjenta został utworzony poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów o zdrowiu psychicznym.
Poradnik „Z psychiatrią na Ty!” jest realizowany w ramach porozumienia naukowego zawartego pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta a Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Zaproszenie do współpracy nad realizacją tego projektu edukacyjnego przyjęły także Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Nastoletni Azyl. Autorami pytań są pacjenci oddziałów psychiatrii w całej Polsce. Pytania dotyczą wszelkich kwestii związanych z leczeniem, organizacją opieki czy uwarunkowaniami zaburzeń psychicznych.

Poradnik dostępny jest pod linkiem:

 https://www.gov.pl/web/rpp/z-psychiatria-na-ty

Poradnik będzie stopniowo rozszerzany o kolejne pytania i odpowiedzi. Będzie dostępny online na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta. Zaletą poradnika jest fakt, iż odpowiedzi na pytania przygotowują osoby, które na co dzień pracują z młodymi pacjentami.

Stowarzyszenie RYSA zaprasza na cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów z klas VI – VIII oraz Rodziców. Oferuje bezpłatną pomoc w zakresie mediacji, wsparcia psychologicznego, pedagogicznego oraz prawnego a także zajęcia edukacyjne z zakresu umiejętności wychowawczych, profilaktyki uzależnień, kształtujących u młodzieży umiejętności społeczne.

TERMINY ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW (cykl 4 spotkań):

I grupa: 4.V, 11.V, 18.V, 25.V – w godzinach 13.00- 16.00

II grupa: 4.V, 11.V, 18.V, 25.V – w godzinach 16.00- 19.00

III grupa:10.V, 17.V,24.V,31.V - w godzinach 9.00- 12.00

TERMINY SPOTKAŃ DLA RODZICÓW (cykl 4 spotkań):

I grupa: 6.V, 13.V, 20.V, 27.V- w godzinach 9.00- 12.00

II grupa: 8.V, 15.V, 22.V, 29.V- w godzinach 15.30- 18.30

Inne informacje można uzyskać dzwoniąc na numer: 663-788-698 lub za pośrednictwem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oferta Stowarzyszenia RYSA

A4 Infociacho