Wiadomości
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie


Ze względu na wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne w dalszym ciągu zapraszamy do kontaktu z pedagogami SP24 przez dziennik elektroniczny.
Można również korzystać ze wsparcia specjalistów z Zespołu Poradni nr 2 oraz ogólnopolskich telefonów zaufania.

Szanowni Państwo - Rodzice

Przekazujemy Państwu kontakt do naszej poradni.
Sekretariat poradni czynny codziennie od godz. 9 do 13: 81 5324822

Służymy pomocą wszystkim zainteresowanym rodzicom w zakresie porad psychologicznych oraz pedagogicznych, informacji o opiniach i orzeczeniach.
Przez telefon lub przez Skype'a przeprowadzamy wywiady z rodzicami, omawiamy wyniki badań, a także udzielamy porad w bieżących sprawach, które zgłaszają rodzice.
Na wszystkie pytania, prośby czy sugestie postaramy się odpowiedzieć tego samego dnia!

Z serdecznymi pozdrowieniami
Antonina Gutowska - psycholog Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Ochal - pedagog Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drodzy Rodzice!

W tym trudnym czasie ostatnich trzech tygodni wszyscy stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami. Niespodziewanie, z dnia na dzień, zmieniło się życie nas wszystkich. Nie każdy potrafi poradzić sobie z sytuacją zamknięcia w domu. Wielu narzeka, ale…

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

wskazowki dla rodzicow

Drodzy Rodzice!
Nauczanie w szkole zostało zawieszone z powodu zagrożenia epidemicznego. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się zdalne nauczanie, które najprawdopodobniej potrwa do 11 kwietnia. Znaleźliście się w nowej dla Was sytuacji. Macie mnóstwo pytań i wątpliwości dotyczących procesu nauczania. Przygotowaliśmy dla Was kilka porad i wskazówek ułatwiających odnalezienie się w tej sytuacji.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie


Ze względu na wyjątkowe okoliczności epidemiologiczne i związaną z nimi konieczność pozostania w domach, zmianie ulegają dotychczasowe formy kontaktu z pedagogiem szkolnym oraz pedagogami specjalnymi.

„Życie nie jest problemem do rozwiązania tylko rzeczywistością do doświadczenia”.  

Soren Kierkegaard

 

Dojrzewanie jest okresem poważnych zmian i zadań rozwojowych. To czas, kiedy nastolatek przeobraża się w osobę dorosłą.  Proces dorastania obejmuje zmiany w sferze fizycznej, psychicznej, społecznej i duchowej.

               Nastolatek poszukuje i stara się określić swoją tożsamość. W tym okresie wycofanie z aktywności, pomieszanie emocjonalne czy też niepewność co do własnych kompetencji i możliwości, są objawem gruntownych zmian i wyznaczają prawidłowy przebieg w rozwoju.

Burza hormonalna u nastolatka jest związana z rozwojem fizycznym, prowadzącym do dojrzałości. Funkcjonowanie emocjonalne cechuje duża zmienność nastrojów, impulsywność, utrudniona kontrola emocji.

               Ważną i zauważalną cechą tego okresu jest odrzucenie i krytykowanie tego, co proponują dorośli. Ten negatywizm jest symptomem rozpoczęcia nowej i niełatwej drogi do opracowania własnego planu działania i określenia jego kształtu.

               Wyzwania i zadania stojące przed statystycznym nastolatkiem, związane są z jego wielowymiarowym rozwojem.  

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.(J. Korczak)

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie:

Proces wychowania dojrzałego, odpowiedzialnego i szczęśliwego młodego człowieka jest naszym wspólnym celem. Tylko współpraca i ujednolicone działania mogą przynieść oczekiwane rezultaty. Dlatego też, praca pedagogów w naszej szkole ukierunkowana jest na udzielanie wsparcia i pomocy nie tylko dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, ale także rodzicom i opiekunom.

Zachęcamy do kontaktowania się ze szkolnym pedagogiem jeśli:

  • obserwujecie, że dziecko ma trudności w nauce bądź niepowodzenia szkolne,
  • widzicie, że dziecko ma problemy w kontaktach z rówieśnikami,
  • macie problemy wychowawcze i nie wiecie jak sobie z nimi poradzić,
  • zauważyliście, że Wasze dziecko ma problemy i nie wiecie jak mu pomóc,
  • zauważyliście niepokojące objawy w funkcjonowaniu Waszego dziecka,
  • Wasze dziecko nie radzi sobie z emocjami,
  • chcecie uchronić Wasze dziecko przed ryzkownymi zachowaniami,
  • chcecie podnieść swoje kompetencje wychowawcze
  • znaleźliście się w trudnej sytuacji materialnej, finansowej lub życiowej.

Możecie Państwo kontaktować się z nami codziennie w godzinach pracy pedagoga szkolnego i pedagogów specjalnych, a także w czasie zebrań i konsultacji z nauczycielami.

Zapraszamy

pedagog szkolny Beata Stepanow,

pedagog specjalny Beata Szpetko,

pedagog specjalny Monika Kamińska

 bezpieczenstwo w sieci

Wystarczy włączyć przycisk zasilania, otworzyć jedną z kilku popularnych przeglądarek i już jesteśmy użytkownikami Internetu i innych szeroko dostępnych portali aukcyjnych, czatowych, rozrywkowych. Bardzo łatwo przy nieświadomym użytkowaniu doprowadzić do strat finansowych, szkód psychicznych, a nawet problemów z prawem – sprawa ta dotyczy rodziców, którzy nie przygotowali dzieci na prawidłowe i odpowiedzialne korzystanie z Internetu. Aby zapobiec tego typu konsekwencjom należy zwrócić większą uwagę na to gdzie i jak dzieci „surfują” po internetowym zaciszu.

 

„Jak być asertywnym?”

Odpowiedzi na to pytanie nasi uczniowie będą poszukiwać w listopadzie.

A4 Infociacho