Wychowanie patriotyczne
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

                W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się główne uroczystości z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystościach wzięli udział Patroni Szkoły – Partyzanci Lubelszczyzny kpt. Jan Gromadzki (AK), Zdzisław Bednarczyk (Prezes AK Koła Podole), mjr Czesław Siepsiak (AK), Jan Kusz (członek BCh), Pani Marianna Krasnodębska – żołnierz AK, Pani Magdalena Rozenbajgier (Przewodnicząca Rady Rodziców) oraz nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły.

Dnia 14 listopada klasy 0-3 uczciły 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Klasa II a przygotowała program „Dla Niepodległej” pod kierunkiem pani M. Buczek i E. Suseł. Krążący wśród dzieci reporter rozpytywał o ich wiedzę na temat patriotyzmu, niepodległości i symboli narodowych.

W dniu 9 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w organizowanej przez MEN Ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Uczniowie klasy I A odwiedzili 8 listopada Wojewódzką  Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego. Tam zwiedzili wystawę poświęconą 100- leciu Związku Harcerstwa Polskiego przypadającą w rocznicę 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po raz kolejny dostali ciekawą lekcję historii poświęconą nie tylko harcerstwu, ale też dziejom Polski i jej drodze do odzyskania niepodległości. Następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wykonały rozety niepodległościowe na Święto Niepodległości.

 W dniach 6-7.11.2018 biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów i ich rodziców wystawę książek historycznych, jakie znajdują się w naszej bibliotece. Wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć bardzo wiele ciekawych, pięknych i bardzo wartościowych wydań literatury historycznej. Zaprezentowano książki opisujące dzieje naszego kraju, życie i osiągnięcia wybitnych Polaków, a nawet gry i filmy edukacyjne poświęcone dziejom Polski. Wystawa prezentowała księgozbiór historyczny przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz dla uczniów klas IV-VIII i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

24 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I a i I b pod opieką swoich wychowawczyń obejrzały w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, widowisko baletowe, przygotowane z okazji Jubileuszu 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  przez Społeczne Ognisko Baletowe w Lublinie oraz Szkołę Baletową  im. R. Turowicza w Warszawie. Była to piękna i pouczająca lekcja historii, która została zaprezentowana poprzez różnorodne formy przekazu historycznej wiedzy.

18 października 2018 r. dzieci z Przedszkola nr 4 w Lublinie odwiedziły naszą bibliotekę szkolną. Odbyła się u nas lekcja historii pt. „100 lat niepodległej Polski”. Dzieci brały bardzo czynny udział w zajęciach, chętnie odpowiadały na pytania i były bardzo zainteresowane tematem. Zaśpiewały również piękną piosenkę patriotyczną. Przedszkolakom zostały zaprezentowane również książki o tematyce historycznej, dostępne w naszej bibliotece. Dzieci mogły obejrzeć wszystkie publikacje, a niektóre z nich nawet wypożyczyły. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

Uczniowie z klasy I A pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Kozłowskiej oraz nauczyciela MDK nr 2 pani Barbary Gawryjołek przygotowali prace plastyczne na konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 5, pod patronatem Kuratora Oświaty, pt. "Moja Niepodległa". Zanim wykonano prace, dzieci obejrzały w Domu Kultury wystawę pocztówek i rysunków dotyczących historii Polski i jej drogi do odzyskania niepodległości. Do konkursu wybrano 10 prac. Ich autorom życzymy wygranej.

W dniu 18 października byliśmy na zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zajęcia były poświęcone "Harcerzom. W 100 lecie Odzyskania Niepodległości". Obejrzeliśmy wystawę i poznaliśmy historię harcerstwa polskiego. Następnie pod okiem pani Joanny i pani Magdy wykonaliśmy Kokardy Narodowe. Zajęcia były bardzo ciekawe.

 

A4 Infociacho