Wychowanie patriotyczne
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Przed Dniem Święta Zmarłych byliśmy na nekropolii przy ul. Lipowej, aby oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny i pomordowanym bohaterom. Zapaliliśmy znicze przy Pomniku Ofiar Dzieci Zamojszczyzny, Kwaterze Katyńskiej, na Grobach Nieznanych Żołnierzy. W ten sposób oddaliśmy cześć ich pamięci.

Z okazji 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność szkolna wzięła udział w szkolnym projekcie "SP 24 dla Niepodległej".

W dniu 18 października byliśmy w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na wystawie pt. "Dzieci dla Niepodległej". Prace plastyczne zgromadzone na wystawie bardzo nam się podobały.

W piękny, październikowy dzień klasa II "a" poszła na Cmentarz przy ul. Lipowej. Towarzyszyła nam pani M. Buczek, która przybliżyła nam wiele ciekawych historii związanych z oglądanymi tam pomnikami i grobami żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny i w walce o niepodległość naszego kraju. Ta lekcja historii bardzo nas zaciekawiła i zainspirowała do samodzielnego zainteresowania się historią tamtych lat.

15 września 2018 r w Parku Ludowym po raz trzeci odbył się bieg „Mila Pamięci Ofiar Komunizmu” organizowany przez Fundację „Ruch Solidarności Rodzin” we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie. Celem imprezy jest promowanie kultury fizycznej oraz upamiętnienie wszystkich ofiar komunizmu i oddania im należytej czci i honoru. Szkołę naszą reprezentowało 11 uczniów z klas IV – VIII.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Płynąć pod prąd”

               Paulina Bałaban, uczennica klasy VIII "a" zdobyła II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd” za pracę pt. „Wiochna – Niezłomna z Lubelszczyzny” (o pani Mariannie Krasnodębskiej), napisaną pod kierunkiem pani Elżbiety Wróbel.

27 września 2018 na Placu Teatralnym w Lublinie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w wydarzeniu „Niech Orzeł Wzleci Wysoko ! Nasze Serca Dla Niepodległej”.

Przedsięwzięcie przygotowane w ramach obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości z udziałem 10 osobowych delegacji SU, które stworzyły wizualizację orła białego.

W dniu 18 września uczniowie klas 1 "a", 2 "b", 3 "a" i 3 "b" uczestniczyli w spotkaniu z historykiem panem Grzegorzem Sztalem pt. "Waldusiowa książeczka". Zajęcia zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 21 w ramach obchodów 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu 25 września 2018r. uczniowie klasy 8b i 7a uczestniczyli w uroczystościach 155. rocznicy Bitwy pod Nowym Stawem. Msza święta w intencji Ojczyzny i poległych bohaterów rozpoczęła piękną uroczystość.

A4 Infociacho