Wychowanie patriotyczne
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

 W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

 Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

szkola do hymnu

 

Z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości dnia 31 października 2019 r nauczyciele wychowania fizycznego przy współpracy przedstawicieli sekcji sportowej Samorządu Uczniowskiego zorganizowali i przeprowadzili Turniej w „Dwa ognie” dla klas IV.

11 listopada 2019r po raz czwarty w centrum Lublina i Starego Miasta odbył się bieg „Nocna Mila Niepodległości” organizowany przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Fundacją „Ruch Solidarności Rodzin”. Celem imprezy było promowanie kultury fizycznej i historii Polski.

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dniu 1.06.2019 r w XXVII edycji Biegu Solidarności, ulicami Lublina. Głównym celem  tej imprezy sportowej jest upamiętnienie rocznicy strajków Lubelskiego Lipca 1980 i powstania NSZZ Solidarność, promocja Lublina i Lubelszczyzny oraz popularyzacja biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji.

  Po raz czwarty 21 września 2019 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu „Mila  Pamięci Ofiar Komunizmu”, który  organizowany jest od 2016r . Upamiętnia wydarzenie z 17 września 1939, związane z napaścią ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej.

Klasa 3a odwiedziła Miejsca Pamięci Narodowej. Zapaliliśmy znicze w miejscach upamiętniających tych, którzy zginęli w czasie I i II Wojny Światowej, walcząc za Ojczyznę. Pamiętaliśmy o poległych podczas bombardowania Lublina we wrześniu 1939 roku. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy zostali zamordowani w Katyniu, na Wołyniu czy zmarli w czasie zsyłki na Syberię. PAMIĘTAMY.

        W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń z historii Polski. W dniach od 25 do 30 października 2019 r. pod opieka wychowawców uczniowie porządkowali i odwiedzali groby Partyzantów - naszych Patronów, zapalali  znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami z przeszłości  naszego miasta, sprzątali  bezimienne i opuszczone mogiły  oraz organizowali zbiórkę zniczy. Bardzo ważnym  momentem było odwiedzenie grobu zmarłej dyrektor Szkoły pani Heleny Olender.

Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” – poezja okresu II wojny światowej

                Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy V „a” Michalina Rozenbajgier w dniu 4 listopada 2019 r. zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Ludzie ludziom zgotowali ten los” – poezja okresu II wojny światowej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

A4 Infociacho