Działania innowacyjne i ciekawe lekcje
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

 ukraina

 

Шанοвнє Πаньϲтво!

Ми приймаємо учнів на 2022/2023 навчальний рік до першого класу.

Запрошуємо вас до нашої школи!

Szkoła Podstawowa nr 24

 1. Partyzantów Lubelszczyzny
  ul. Niecała 1

20-080 Lublin

tel. 81 532 15 20

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


www.sp24.lublin.eu

W ramach akcji promującej rugby TAG wśród dzieci i młodzieży 23 i 26 listopada 2021 r. w naszej szkole dla uczniów klas IV, V, VII i VIII odbyły się lekcje pokazowe prowadzone przez trenera pana Patryka Jasińskiego. Celem tego cyklu spotkań była popularyzacja dyscypliny, jaką jest rugby TAG oraz aktywizacja uczniów do jej uprawiania. Poprowadzone zajęcia bardzo się podobały, a wielu uczniów zadeklarowało chęć uczestnictwa w treningach klubowych.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021

KONKURS

dzien zwierzat

W roku obchodzimy wiele ważnych świąt, mamy też dni dedykowane różnym gatunkom zwierząt 4 października to dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej jest on uznawany za patrona zwierząt i środowiska. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów i postanowili oni ten dzień ustanowić Światowym Dniem Zwierząt. Święto to ma zwrócić uwagę na los zwierząt a w szczególności na zagrożenia, jakie niesie środowisku rozwój cywilizacji.

 Z okazji “Światowego Dnia Zwierząt “ odbywa się konkurs na najsympatyczniejsze zwierzątko domowe.

Prosimy o przysyłanie zdjęć swoich pupili, tym razem nie przyjmujemy zdjęć kotów, w formacie .jpg na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia podpisane imieniem zwierzaka oraz dane właściciela można nadsyłać do 3 listopada. 

UWAGA: Nie przyjmujemy zdjęć bez podpisu!

Zdjęcia te pokażemy na stronie szkoły i umożliwimy Wam głosowanie na swojego ulubieńca.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021

KONKURS

dzien zwierzat

W roku obchodzimy wiele ważnych świąt, mamy też dni dedykowane różnym gatunkom zwierząt.4 października to dzień, w którym wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej jest on uznawany za patrona zwierząt i środowiska. W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów i postanowili oni ten dzień ustanowić Światowym Dniem Zwierząt. Święto to ma zwrócić uwagę na los zwierząt a w szczególności na zagrożenia, jakie niesie środowisku rozwój cywilizacji.

W naszej szkole uczcimy to święto organizując kolejny plebiscyt.W zeszłym roku szkolnym obchodziliśmy “Światowy Dzień Kota “. Był to bardzo udany konkurs, jednak wiele osób żaliło się, że nie mogli zaprezentować innych zwierzaków - piesków, chomików czy papugi.

Postanowiliśmy uwzględnić Wasze prośby i tym razem z okazji “Światowego Dnia Zwierząt “ogłaszamy konkurs na najsympatyczniejsze zwierzątko domowe.

Prosimy o przysyłanie zdjęć swoich pupili, tym razem nie przyjmujemy zdjęć kotów, w formacie jpg na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zdjęcia podpisane imieniem zwierzaka oraz dane właściciela można nadsyłać do 3 października. 

UWAGA: Nie przyjmujemy zdjęć bez podpisu!

Zdjęcia te pokażemy na stronie szkoły i umożliwimy Wam głosowanie na swojego ulubieńca.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I- IV wraz z rodzicami do udziału w IV edycji konkursu literacko- plastycznego pt. "Rodzinne czytanie".

 Innowacja pedagogiczna: „Historia na polskim, polski na historii”

Termin realizacji: luty 2021 – czerwiec 2021 r.

Autorzy: Elżbieta Stawarz, Monika Rybak

Adresaci programu: Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 24 im. Partyzantów Lubelszczyzny w Lublinie. Projekt „Historia na polskim, polski na historii” składa się z różnych działań podejmowanych w celu zwiększenia zainteresowania i pogłębienia wiedzy przewidzianej podstawą programową, a także ukształtowania świadomego odbiorcy tekstów historycznych i literackich. Dzięki realizacji różnorodnych działań pokażemy, że historia, zwłaszcza dotycząca najważniejszych postaci i wydarzeń historycznych, jest bardzo ciekawa, interesująca, rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, kształtuje system wartości i wskazuje życiowe priorytety oraz uczy prawidłowego łączenia wydarzeń historycznych z odpowiednimi tekstami literackimi.

Główny cel projektu to i rozwijanie zamiłowania do historii naszej Ojczyzny oraz zaszczepienie nawyków czytelniczych. Jego podstawowym założeniem jest popularyzowanie historii naszego kraju, zaktywizowanie do twórczego wysiłku i kreatywności w podejściu do poznawania wydarzeń historycznych i powiązanych z nimi tekstów literackich. Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie dzieci do wnikliwego poznawania historii Polski, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, zachęcenie do poszukiwania tekstów nawiązujących do wydarzeń i postaci historycznych naszego kraju, rozwijanie umiejętności analizy, krytycznego myślenia oraz docenienie piękna i wartości płynących z obcowania z historią i literaturą.

Uczniowie zdobędą i poprawią następujące umiejętności:

 • znajomość wydarzeń i postaci historycznych z historii Polski;
 • umiejętność powiązania wydarzeń historycznych z dziełami literackimi;
 • poprawa poziomu wypowiedzi ustnych i pisemnych uczniów;
 • wzrost zrozumienia i analizy tekstów historycznych i literackich oraz poleceń;
 • wyciszenie i poprawa koncentracji;
 • wyrażanie własnych refleksji nad tekstami historycznymi i literackimi;
 • umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej;
 • wzrost poczucia własnej wartości;
 • poprawa wzajemnych relacji pomiędzy uczniami;
 • potrzeba tworzenia i poznawania dzieł kultury historyczno-literackich.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas III- VII. Termin składania prac konkursowych mija 19 marca. Wszystkie potrzebne informacje dostępne są m. in. na padlecie pod linkiem https://padlet.com/maghlad14/Bookmarks

 

 

folder aktual 150

A4 Infociacho