Ciekawe wydarzenia z życia Świetlicy

"Wiosna w maju" - prace plastyczne dzieci ze świetlicy.

Na początku maja obchodzone są w naszym kraju ważne Święta:
2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji w świetlicy odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym. Przygotowano gazetę okolicznościową. Dzieci poznawały wydarzenia z historii Polski związane z Konstytucją 3 Maja, wykonywały prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe oraz słuchały pieśni patriotycznych.

Międzyszkolny Konkurs "Bez wody nie ma życia" został zorganizowany przez świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 16 im. F. Chopina w Lublinie pod honorowym patronatem MPWiK.
Konkurs był skierowany do uczniów klas I - III i uczęszczających do świetlic szkolnych.
Miło nam poinformować, że laureatem tego Konkursu została uczennica naszej szkoły Martyna Jakubczak z kl. 3B.
Wystawę prac można obejrzeć na stronie internetowej SP 16.

Serdecznie gratulujemy
Nauczyciele świetlicy

Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonywały prace plastyczne związane z tradycjami Świąt Wielkanocnych: palmy, pisanki, zajączki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

W świetlicy szkolnej dzieci spędzają bardzo mile czas po skończonych lekcjach. W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie, pod kierunkiem p. Urszuli Zawadzkiej, nauczyli się śpiewać piosenkę pt."Maszeruję wiosna". Aby uatrakcyjnić występ, akompaniują sobie na instrumentach perkusyjnych. Wykonali również prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki. Uczniowie byli zadowoleni i z niecierpliwością oczekują nadejścia tej pięknej pory roku.
WIOSNO! CZEKAMY NA CIEBIE!

Konkurs "Nadchodzi wiosna" został zorganizowany przez świetlicę szkolną. Udział w konkursie wzięli  uczniowie z klas 1 - 3.

Wyniki konkursu:

I miejsce-  Adrianna Manailo kl. 3b, Kacper Szpila kl.2a

II miejsce- Weronika Witkowska kl.3a

III miejsce - Joanna Urban - kl. 3a

Wyróżnienia otrzymali:
Amir Akhiev - kl. 2a
Martyna Jakubczak - kl. 3b
Jagoda Sternik - kl. 3b

Uczniowie otrzymają nagrody i dyplomy po zakończeniu nauki zdalnej.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Nauczyciele świetlicy

Galeria prac dzieci ze świetlicy z kl. I pt.: "Czekając na wiosnę".

Świetlica szkolna organizuje konkurs literacki dla uczniów klas I - III pt. "Nadchodzi wiosna". Na konkurs należy napisać wiersz, rymowankę lub krótkie opowiadanie o tematyce wiosennej. Prace konkursowe należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 17 marca 2021. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Serdecznie zapraszamy

Nauczyciele świetlicy

Laureaci międzyszkolnego konkursu "Najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja".