Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

UWAGA ! KONKURS  ! WYSTAWA !

             pamiatka z wakacji                              

Najciekawsza Pamiątka z Wakacji

30 września w Szkolnym Dniu Zdrowia odbędzie się Wystawa Wakacyjnych Pamiątek.

Prosimy o przynoszenie do biblioteki pamiątek z podpisem, informacją, skąd pochodzi i do kogo należy.

UWAGA!   Każdy z oglądających będzie mógł oddać głos na najciekawszą pamiątkę.

W klasie pierwszej podczas uroczystości „Pasowania na czytelnika” został ogłoszony konkurs na najlepiej czytającego ucznia. Na zakończenie roku szkolnego konkurs został rozstrzygnięty. Bardzo się cieszymy, że duża grupa uczniów tak chętnie sięgała po książki. Oto wyniki:

I miejsce – Lena Łyda

II miejsce – Roksana Martyniak

                     Dominik Piasecki

III miejsce – Maja Ostaszewska

                      Daniel Cękalski

                      Magdalena Mechowska

                      Oleksandra Ihnatenko

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czytania i udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

DRODZY UCZNIOWIE

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim konieczność zwrotu podręczników i innych książek do biblioteki szkolnej. Bardzo prosimy o przygotowanie książek do oddania, wyjęcie wszystkich zbędnych kartek, zdjęcie okładek (z wyjątkiem samoprzylepnych), powycieranie wszelkich zaznaczeń w tekście. Przynosimy cały komplet podręczników. Książki oddajemy razem z całą klasą, w wyznaczonym terminie. Jeżeli ktoś nie będzie obecny w wyznaczonym dniu, oddaje książki indywidualnie. Przypominamy, że za książki zniszczone, nie nadające się do dalszego użytkowania rodzic jest w obowiązku uiścić opłatę. Informacje o kwocie do zapłaty oraz numer konta można uzyskać w bibliotece. 

TERMINARZ ZWROTU PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI

 

KLASA

 

DATA

GODZINA

NAUCZYCIEL OPIEKUN

8A

13.06 - PONIEDZIAŁEK

6 LEKCJA – 12.30

Magdalena Hładuniuk

8B

13.06 - PONIEDZIAŁEK

3 LEKCJA – 9.45

Ewa Czuryło

8C

14.06 - WTOREK

7 LEKCJA – 13.30

Krystyna Klimek

7A

15.06 - ŚRODA

4 LEKCJA – 10.35

Marzena Witeska

7B

15.05 - ŚRODA

6 LEKCJA – 12.30

Elżbieta Wróbel

6A

14.06 - WTOREK

5 LEKCJA – 11.25

Renata Ślusarczyk

6B

14.06 - WTOREK

3 LEKCJA – 9.45

Irmina Adamczyk

5A

20.06 - PONIEDZIAŁEK

3 LEKCJA – 9.45

Monika Rybak

5B

20.06 - PONIEDZIAŁEK

6 LEKCJA – 12.30

Elżbieta Stawarz

4A

15.06 - ŚRODA

1 LEKCJA – 8.00

Aleksandra Sadkowska

4B

20.06 - PONIEDZIAŁEK

5 LEKCJA – 11.25

Beata Szpetko

3A

21.06 - WTOREK

8 LEKCJA – 14.20

Monika Mejer

2A

21.06 - WTOREK

6 LEKCJA – 12.30

Monika Kaniewska-Ozimek

1A

21.06 - WTOREK

5 LEKCJA – 11.25

Elżbieta Kozłowska

 

 

 

IMG 20220211 WA0007

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie w bieżącym roku szkolnym miało miejsce 8  lutego. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów korzystających z biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po raz kolejny Instytut Książki prowadzi akcję promocji czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kampania Instytutu Książki realizowana jest od 2017 roku. Najpierw skierowana była do rodziców niemowlaków i przedszkolaków, od ubiegłego roku dotyczy również uczniów klas pierwszych. Uczniowie naszej szkoły rozpoczynający naukę w klasie pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Zawierały one książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się
czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną – „Mój ulubiony bohater literacki”. Wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych. Komisja miała wielką trudność z wyłonieniem zwycięzców. Przy ocenie prac brała pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematem, trafność doboru środków wyrazu plastycznego, kompozycję na płaszczyźnie, inwencję twórczą, technikę wykonania, walory estetyczne pracy.

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów klas ósmych, w zakładce biblioteki, kartka z kalendarza.

ZAPRASZAMY!

 czytaj to

Zachęcamy do skorzystania z możliwości czytania książek na smart fonach i czytnikach e-booków w akcji Czytaj PL.

Przedsięwzięcie  to promuje czytelnictwo w Polsce i poza jej granicami. Pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku, gdy Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Przez te lata akcja zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata. Tylko w ubiegłym roku ponad 47 tysięcy użytkowników zrealizowało ponad 110 tysięcy wypożyczeń! 

Wśród udostępnionych w tym roku 12 tytułów znajdują się książki nagrodzone i docenione przez krytyków oraz czytelników. Akcja rozpocznie się 2 listopada i potrwa do końca miesiąca.

Udział w tegorocznej akcji, która potrwa przez cały listopad, jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów.

Lista tytułów, szczegółowe informacje o przedsięwzięciu i instrukcja znajdują się na stronie akcji Czytaj PL

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia, w zakładce biblioteki, kartki z kalendarza. W każdym miesiącu opisujemy zmiany w przyrodzie oraz ważne święta. Można także poznać staropolskie przysłowia  oraz mało znane i zabawne święta. ZAPRASZAMY!

Szkolne wydarzenia

13 Paź 2022
12:30PM - 02:30PM
Dzień z grami planszowymi
14 Paź 2022
Dzień Edukacji Narodowej
31 Paź 2022
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

A4 Infociacho