Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Po raz kolejny nasi uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie czytelniczym, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt Instytutu Książki realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kampania Instytutu Książki  realizowana jest już od 2017 roku. Uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze zawierające  specjalnie przygotowaną dla nich książkę  „Pierwsze abecadło”,  za sprawą której autorzy chcą zaprosić pierwszoklasistów do odkrycia, że literatura może być im bliska i objaśnić ich świat. Zaproponowane zabawy mają pomagać interpretować i przeżywać tekst, otwierać się na drugiego człowieka i naukę nowych rzeczy.

Oprócz książki „Pierwsze abecadło”  pierwszoklasiści otrzymają  broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która przypomina rodzicom, że w nauce czytania powinni towarzyszyć swoim dzieciom, dawać im wsparcie i pomagać odkrywać radość płynącą z lektury.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w klasach 2 i 3 został ogłoszony konkurs na zakładkę do książki. Wykonano bardzo piękne prace.

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce

Jan Radecki kl.2a

Anita Wójtowicz kl.3a

II miejsce

Maja Ostaszewska kl.2a

Sumajja Borchashvili kl. 3a

III miejsce

Lena Mazur kl. 3a

Amelia Rodak kl. 3a

Dima Miruk kl. 2a

Wyróżnienia

Oskar Cękalski kl. 2a

Yehor Skrypai kl. 2a

Polina Shvorob kl. 3a

Sajfullah Borchashvili kl. 3a

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Nauczyciele bibliotekarze

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w klasach drugich i trzecich odbył się Dzień Głośnego Czytania. Było to jednocześnie przygotowanie uczniów do klasowego konkursu na najładniej czytającego ucznia. Pani dyrektor, nauczyciele oraz starsi koledzy czytali wiersze Jana Brzechwy. Było to nie tylko spotkanie z zabawnymi tekstami, ale również możliwość poznania sposobu czytania i interpretacji tekstu w taki sposób, aby zainteresować słuchacza.

Został również ogłoszony konkurs na najładniejszą, najbardziej pomysłową zakładkę do książki. Uczniowie mogą przynosić swoje prace do końca października, do biblioteki szkolnej.

       1           2

W czasie Szkolnego Dnia Zdrowia na I piętrze można było obejrzeć Wystawę Wakacyjnych Pamiątek przyniesionych przez uczniów naszej szkoły. Eksponaty pochodziły z różnych miejsc Polski i Europy, które zwiedziliście w czasie letnich podróży. Po obejrzeniu wystawy można było oddać głos na najładniejszą pamiątkę. Najwięcej głosów zdobył sympatyczny żółwik pochodzący z Hiszpanii – właścicielem tej pamiątki jest Jakub z klasy VI B.

Gratulujemy!

3

UWAGA ! KONKURS  ! WYSTAWA !

             pamiatka z wakacji                              

Najciekawsza Pamiątka z Wakacji

30 września w Szkolnym Dniu Zdrowia odbędzie się Wystawa Wakacyjnych Pamiątek.

Prosimy o przynoszenie do biblioteki pamiątek z podpisem, informacją, skąd pochodzi i do kogo należy.

UWAGA!   Każdy z oglądających będzie mógł oddać głos na najciekawszą pamiątkę.

W klasie pierwszej podczas uroczystości „Pasowania na czytelnika” został ogłoszony konkurs na najlepiej czytającego ucznia. Na zakończenie roku szkolnego konkurs został rozstrzygnięty. Bardzo się cieszymy, że duża grupa uczniów tak chętnie sięgała po książki. Oto wyniki:

I miejsce – Lena Łyda

II miejsce – Roksana Martyniak

                     Dominik Piasecki

III miejsce – Maja Ostaszewska

                      Daniel Cękalski

                      Magdalena Mechowska

                      Oleksandra Ihnatenko

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czytania i udziału w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

DRODZY UCZNIOWIE

Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim konieczność zwrotu podręczników i innych książek do biblioteki szkolnej. Bardzo prosimy o przygotowanie książek do oddania, wyjęcie wszystkich zbędnych kartek, zdjęcie okładek (z wyjątkiem samoprzylepnych), powycieranie wszelkich zaznaczeń w tekście. Przynosimy cały komplet podręczników. Książki oddajemy razem z całą klasą, w wyznaczonym terminie. Jeżeli ktoś nie będzie obecny w wyznaczonym dniu, oddaje książki indywidualnie. Przypominamy, że za książki zniszczone, nie nadające się do dalszego użytkowania rodzic jest w obowiązku uiścić opłatę. Informacje o kwocie do zapłaty oraz numer konta można uzyskać w bibliotece. 

TERMINARZ ZWROTU PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI

 

KLASA

 

DATA

GODZINA

NAUCZYCIEL OPIEKUN

8A

13.06 - PONIEDZIAŁEK

6 LEKCJA – 12.30

Magdalena Hładuniuk

8B

13.06 - PONIEDZIAŁEK

3 LEKCJA – 9.45

Ewa Czuryło

8C

14.06 - WTOREK

7 LEKCJA – 13.30

Krystyna Klimek

7A

15.06 - ŚRODA

4 LEKCJA – 10.35

Marzena Witeska

7B

15.05 - ŚRODA

6 LEKCJA – 12.30

Elżbieta Wróbel

6A

14.06 - WTOREK

5 LEKCJA – 11.25

Renata Ślusarczyk

6B

14.06 - WTOREK

3 LEKCJA – 9.45

Irmina Adamczyk

5A

20.06 - PONIEDZIAŁEK

3 LEKCJA – 9.45

Monika Rybak

5B

20.06 - PONIEDZIAŁEK

6 LEKCJA – 12.30

Elżbieta Stawarz

4A

15.06 - ŚRODA

1 LEKCJA – 8.00

Aleksandra Sadkowska

4B

20.06 - PONIEDZIAŁEK

5 LEKCJA – 11.25

Beata Szpetko

3A

21.06 - WTOREK

8 LEKCJA – 14.20

Monika Mejer

2A

21.06 - WTOREK

6 LEKCJA – 12.30

Monika Kaniewska-Ozimek

1A

21.06 - WTOREK

5 LEKCJA – 11.25

Elżbieta Kozłowska

 

 

 

IMG 20220211 WA0007

Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas pierwszych. To uroczyste wydarzenie w bieżącym roku szkolnym miało miejsce 8  lutego. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów korzystających z biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po raz kolejny Instytut Książki prowadzi akcję promocji czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Kampania Instytutu Książki realizowana jest od 2017 roku. Najpierw skierowana była do rodziców niemowlaków i przedszkolaków, od ubiegłego roku dotyczy również uczniów klas pierwszych. Uczniowie naszej szkoły rozpoczynający naukę w klasie pierwszej otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Zawierały one książkę „Pierwsze abecadło”, broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się
czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

A4 Infociacho