Wydarzenia biblioteczne
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

III Dzień z Biblioteką w naszej szkole

            Dnia 14 listopada 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy III Dzień z Biblioteką w Szkole Podstawowej Nr 24. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani Luiza Kawka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie, Dyrekcja szkoły, rodzice, uczniowie i nauczyciele.

            Rozpoczęliśmy uroczystym pasowaniem na czytelnika uczniów klasy I a. Najmłodsi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Dzieci z przejęciem i wielką powagą składały przyrzeczenie czytelnika. Następnie każdy uczeń kl. 1 otrzymał kartę czytelnika, zakładkę do książki oraz „prośbę książki”.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej organizowanym w ramach III Dnia z Biblioteką.

Konkurs zorganizowany jest dla dwóch kategorii wiekowych:

  • „Polska – nasza Ojczyzna” dla klas I-IV
  • „Historia Polski w poezji” dla klas V-VIII

Z danej klasy udział w konkursie recytatorskim może wziąć maksymalnie 3 uczniów. Recytacje oceniać będzie komisja konkursowa.

Prosimy o zgłaszanie recytatorów do biblioteki szkolnej w terminie do 7 listopada 2019 r. Konkurs odbędzie się 14 listopada 2019 r. od godz. 9.45. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz Regulamin konkursu w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Biblioteka szkolna

Zaproszenie

        25 marca 2019, Poczet Sztandarowy naszej szkoły, wziął udział w uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów.

folder aktual 150

A4 Infociacho