Zainspiruj nas czytelniczko
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

Wasze inspiracje:

1.  R.J. Palacio "Cudowny chłopak"

Każdy z nas w różnych momentach swojego życia jest jak August Pullman zwykły/niezwykły chłopak. To co dla innych jest niezwykłe i trudne dla jego bliskich jest zupełnie normalne... Chłopiec który codziennie musi mierzyć się a nawet walczyć z codziennością. Podczas tej walki zaczyna zmieniać życie innych... To co na początku wydaje się być trudne do zaakceptowania powoli staje się normalne. Chłopiec, który
zmienia postrzeganie świata :)

ks. Łukasz

 2. P. Pullman „Mroczne materie”

„Mroczne materie” autorstwa Philipa Pullmana, to trylogia fantastyczna stawiana w szeregu obok najbardziej znanych i lubianych sag „Władcy Pierścieni” czy „”Harrego Pottera”.  Akcja dzieje się w światach równoległych , a tajemnicza Lyra wyrusza na misję, której cel odkrywa w trakcie wyprawy.  Kim tak naprawdę są osoby w jej otoczeniu, dlaczego jej rola jest tak istotna i jakie moce oraz umiejętności zdobywa, dowiesz się tylko czytając tę magiczną i pełną zagadek oraz niezwykłych istot historii książkę. Dla pasjonatów filmowych adaptacji, HBO zapoczątkowało interpretację tej sagi.

https://www.youtube.com/watch?v=iD-Y_0VYCQg

Kamińska Monika

3. Ori Mita ,,Przy wspólnym stole'' manga opowiada o dwóch chłopakach: Yutaka i Tane (oraz o młodszym braciuszku Tane - Minoru). Yutaka nie przepada za spożywaniem posiłków w towarzystwie. Pewnego dnia, podczas lunchu w parku, spotyka sympatyczne rodzeństwo, Minoru i Tane. Ich znajomość zaczyna się od lekcji klejenia kulek ryżowych (popularne danie w Japonii) i wkrótce zaczynają jadać we trójkę przy wspólnym stole. Z czasem Yutaka przyzwyczaja się do uroczych braci do tego stopnia, że zaczyna mu brakować ich obecności...

- Kohei Horikoshi ,,My hero academia" opowiada o chłopcu o imieniu Izuku Midoryia A.K.A Deku.Spotkanie z idolem sprawiło, ze zrozumiał, że trening czyni mistrza. Musiał pokonać wiele przeciwności losu. Deku ciężko ćwiczył przez te dwa miesiące i udało mu dostać się do tego liceum.

- Himaruya Hidekaz ,,Hetalia - World stars'' to moja ulubiona manga. Hetalia opowiada o personifikacjach krajów np. Anglia, Wietnam, Chiny, Belgia, Hiszpania lub nawet Polska. Wykorzystywane są tutaj stereotypy z różnych krajów np. belgijska czekolada, chińskie pandy, angielskie czy też zamiłowanie Japończyków do anime. Kraje są podzielone na trzy grupy: AXIS POWERS do którego należą - Japonia, Włochu Północne i Niemcy. Alianci do których należą - Anglia, Chiny, Rosja, Francja i Ameryka oraz trzecia grupa czyli Mikronacje. Należą do nich - Sealandia, Seborga i wiele innych mikronacji.

- Naoko Takeuchi ,,Czarodziejka z księżyca'' - Historia serii skupia się na odrodzeniu obrończyń królestwa, które kiedyś rozciągało się w Układzie Słonecznym, a także przedstawia ich walkę z siłami zła. Głównymi postaciami są Sailor Senshi (nazywane w Polsce Czarodziejkami czy też wojowniczkami) – nastolatki, które mogą przekształcić się w bohaterki. Ich imiona pochodzą od Księżyca i nazw planet Układu Słonecznego. Stopniowo Usagi odkrywa prawdę o swoim życiu w przeszłości, swojej prawdziwej miłości i możliwości dotyczących przyszłości Układu Słonecznego. PS Bardzo polubiłam te kotki co tam są. są urocze

- Masashi Kishimoto ,,Naruto'' To jedna z ukochanych mang, anime. Cała polecana tu seria śledzi dojrzewanie i rozwijanie umiejętności Naruto i jego przyjaciół, akcentując ich wzajemne interakcje i wpływ przeszłości na ich osobowości.

- Michael Dante Di Martino i Bryan Konietzko ,,Awatar - Legenda Aanga
To historia dwunastoletniego Aanga,który musi jak najszybciej przywrócić równowagę na świecie. Spotyka on wiele przeciwności i tylko od jego determinacji zależy, czy uda mu się wykonać misję.

Julia Wróbel, kl. VI a

4. Katherine Paker "Tam gdzie rosną dzikie astry"                                                                                                                                                                                 
Dolina Dzikich Astrów jest dla Meg miejscem szczególnym. Nikt oprócz niej nie wie o tym pięknym zakątku, który odkryła dawno temu w czasie jednej ze swoich rowerowych wycieczek po okolicy. Gdy ujrzała go po raz pierwszy, obiecała sobie, że nie powie o nim nikomu, dopóki nie zakocha się tą jedyną, prawdziwą miłością.

Książki, które polecam:

Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2: Alternauci"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpiezczne Dorastanie"
Rafał Kosik "Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy"
Brandon Mull "Baśniobór"
Lene Kaarberbol "Niezwykły dar Diny"
Marcin Kozioł "Skrzynia Władcy Piorunów"
Marcin Kozioł "Tajemnica Przeklętej Harfy"
Moony Witcher "Dziewczynka z Szóstego Księżyca"
Moony Witcher "Nina i tajemnica ósmej nuty"
Moony Witcher "Nina i klątwa Pierzastego Węża"
Olaf Fritsche "Ucieczka Leonarda"
Olaf Fritsche "Skarb Troi"
Martin Widmark "Tajemnica gazety"
Martin Widmark "Tajemnica pociągu"
Martin Widmark "Tajemnica miłości"
Martin Widmark "Tajemnica hotelu"
Marin Widmark "Tajemnica galopu"
Martin Widmark "Tajemnica kempingu"
Bette Headapohl "Lekcje miłości"
Sheri Cobb South "Wszystko przez miłość"
Angela Cash "Za przystojny, za bogaty"
Antoine de Saint-Exupery "Mały książę"
Natalie Fields "Wszędzie tam, gdzie mnie nie ma"
Patricia Marvell "Bądź moją Julią"
Natalie Fields "Panna, lew i tarot"
Jackie Stevens "O jedną za dużo"
Katherine Paker "Tam gdzie rosną dzikie astry"
Natalie Fields "Niech żyje dysleksja"


Klaudia Dyś (kl.VI c)

 

A4 Infociacho