Edukacja Dla Rodziców
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

Kontynuując współpracę z Instytutem Edukacji Pozytywnej mamy kolejną szansę na realizację szkoleń NVC (Porozumienie Bez Przemocy) w formie spotkań online, czyli w wersji rozszerzonej. Szkolenie to obejmuje 3 zagadnienia, a każde z nich realizowane jest na odrębnym spotkaniu. Aby ukończyć szkolenie, należy więc wziąć udział w 3 spotkaniach online.  Harmonogramy spotkań zamieszczam poniżej.

Link do harmonogramu szkoleń dla rodziców: tutaj

 

Link do harmonogramu szkoleń nauczycieli: tutaj

 

Nadal istnieje także możliwość ukończenia szkolenia w wersji podstawowej. Wiąże się to z zalogowaniem do platformy edukacyjnej, wyborze profilu szkolenia i jego realizacja w dowolnym tempie. Opis programu i sposób logowania do platformy można znaleźć tutaj

Magdalena Hładuniuk

 

slowa relacje

dbam o zasieg
Fundacja Dbam o Mój Z@sięg opracowała poradnik dla rodziców dotyczący zarządzania nowymi technologiami w domu. Dostęp do poradnika znajdą Państwo pod linkiem: link tutaj
 
 
Drugim ciekawym pomysłem tej fundacji są kolonie offline - kolonie WAKACYJNE, na które można już się zapisać. Kolonie są dla dzieciaków w przedziale wiekowym 7-17 lat. Będą pod opieką psychologów, pedagogów, socjoterapeutów oraz zaangażowanych wychowawców. Reszta informacji znajduje się pod linkiem:

„Klimat szkoły. Tworzymy go razem” to projekt Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej, do którego przystąpiła nasza szkoła. Do 31.12.2023 r. pod opieką fundacji będziemy realizować program „NVC w szkole”.

NVC (nonviolent communication) czyli „Porozumienie Bez Przemocy” to metoda  komunikacji opracowana przez Marshalla Rosenberga. Znana jest również jako Język Serca, Empatyczna Komunikacja, czy Konstruktywna Komunikacja.

Co zapewnia nam udział w programie?

  1. Szkolenie wprowadzające dla Rady Pedagogicznej, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  2. Szkolenie wprowadzające dla rodziców, które odbędzie się stacjonarnie lub online.
  3. Dostęp do platformy e-learningowej, na której są szkolenia online prowadzące do certyfikacji.
  4. Możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, których terminy będą podawane na platformie szkoleniowej.
  5. Możliwość udziału w specjalnych wydarzeniach i działaniach wdrażających NVC w praktyce.

Na czym polega szkolenie?

W ramach programu każdy nauczyciel i rodzic może ukończyć szkolenie certyfikacyjne na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Poziom podstawowy obejmuje realizację zadań dostępnych na platformie. Może być ono realizowane w dowolnym czasie.

Poziom rozszerzony obejmuje oprócz dostępu do treści dostępnych na platformie spotkania online w czasie rzeczywistym (łącznie 10 godzin dydaktycznych). Dziesięciogodzinne szkolenie podzielone jest na kilka spotkań realizowanych w ciągu jednego miesiąca. Co miesiąc rusza nowa edycja kursu. Można wziąć w nim udział w dowolnej edycji w czasie całego okresu trwania projektu tj. do 31.12.23 r. Informacje o terminach spotkań będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Film poniżej wyjaśnia system szkoleniowy.

Każda osoba chcąca wziąć udział w szkoleniach powinna wejść na stronę nvcwszkole.pl i wybrać przycisk „Rejestracja” zamieszczony w prawym górnym rogu. Następnie konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Po wypełnieniu wszystkich danych i wybraniu przycisku "Utwórz konto" powinna do Państwa zostać wysłana wiadomość e-mail (prosimy sprawdzać folder SPAM lub "Oferty" w przypadku nieotrzymania maila w ciągu kilku minut). W sytuacji, gdyby wiadomość aktywacyjna do Państwa nie dotarła, należy skontaktować się z działem wsparcia technicznego organizatorów szkoleń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Film poniżej wyjaśnia rejestrację na platformie:

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci klas I-III szkół podstawowych oraz dzieci do udziału w bezpłatnych webinariach w ramach „Programu Jedz z Głową” finansowanego ze środków budżetu Miasta Lublin.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenia.

https://po-zdro.pl/wydarzenia/miesi%c4%85c/2021-02/

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z założeniami i realizacją Programu Jedz z Głową -> Prezentacja

Drodzy Rodzice,  trudna i przedłużająca się sytuacja związana z panującą pandemią jest źródłem stresu dla nas wszystkich. Edukacja zdalna i związana z tym izolacja, choć w tym momencie jest konieczna, często także nie sprzyjaja dobremu samopoczuciu.

Stres i obniżony nastrój dotyczy także dzieci. Często nie wiemy jak radzić sobie z tymi nowymi problemami, jak rozmawiać z dzieckiem o tym co aktualnie się dzieje w kraju i na świecie a naturalna ciekawość dziecka będzie skutkowała zadawaniem pytań, na które często trudno znaleźć odpowiedzi. Dlatego zostawiam Państwu artykuł, który mam nadzieję okaże się wsparciem.

Magdalena Hładuniuk- pedagog specjalny

Drodzy Rodzice


Wasze dzieci rozpiera energia, która nie znajduje ujścia w sytuacji gdy nie mogą wyjść z domu?
A może wręcz przeciwnie, brak ruchu powoduje u nich apatię i niechęć do nauki i działania? Przybywamy z pomocą ?

Drodzy Rodzice! jedz z glowa

Czy zastanawialiście się:

  • Jakich argumentów użyć by zachęcić dziecko do jedzenia mniejszej ilości słodyczy?
  • Jak znaleźć czas i energię na to, co dla Was naprawdę ważne?
  • Gdzie znaleźć inspirację aby zrobić coś trochę inaczej, nie wywracając przy tym całego domu do góry nogami?

Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w nowej formule warsztatów edukacyjnych w Programie Jedz z Głową  które pozwolą Wam odnaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

A4 Infociacho