poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wiadomości

Październik w SP 24

Październik w SP 24 

Październik w naszej szkole upłynął pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie”. Potwierdza to gazetka instruująca co należy, a czego nie wolno robić korzystając z Internetu, w tym także portali społecznościowych. Wychowawcy klas, pedagodzy i wychowawcy świetlicy chętnie czerpali w tym miesiącu z filmików edukacyjnych zawartych na stronie www.sieciaki.pl prowadząc zajęcia w poszczególnych klasach.

Nasze działania wychowawczo-profilaktyczne wspierała także Straż Miejska miasta Lublin. W dniu 16 października  młodszy strażnik Pani Marta Mścisz przeprowadziła cykl warsztatów. W klasie IV a odbyła się „Lekcja bezpieczeństwa”- program poruszający tematykę naszych październikowych priorytetów czyli bezpieczeństwo w Internecie. Klasę IV b i IV c zapraszamy do realizacji tego szkolenia w listopadzie.

16 października Pani Marta odwiedziła także świetlicę szkolną, proponując uczniom klas drugich program pt. „Na straży porządku”. Warsztaty te pozwoliły poznać zawód strażnika miejskiego. Drugoklasiści nie tylko mogli usłyszeć czym zajmuje się strażnik miejski, ale też mieli okazję obejrzeć mundur i wyposażenie strażnika na służbie.

Dzień warsztatów zakończyło spotkanie z pierwszakami. Specjalnie dla nich zostały zaplanowane zajęcia pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Klasa pierwsza to początek przygody ze szkołą, więc wyposażenie najmłodszych w umiejętności nawiązania i utrzymywania poprawnych relacji z rówieśnikami jest bardzo ważne. Dziękujemy Pani Marcie Mścisz za pomoc i poświęcony czas. 

 

W październiku ogłaszamy także konkurs pt. „Rodzinne czytanie”. To już druga edycja. W tym roku szykujemy niespodziankę na 700-lecie Lublina. Szczegóły i regulamin już w kolejnym artykule.

Jesteś tutaj: Start Wiadomości Październik w SP 24