poniedziałek, 03 25th

Last updatePn, 18 Mar 2019 6pm

Wiadomości

Rodzinne czytanie w 700-letnim Lublinie

„Rodzinne czytanie w 700-letnim Lublinie”

 „Rodzinne czytanie” to konkurs literacko- plastyczny, który już po raz drugi zachęcił naszych uczniów, by wraz z rodzicami sięgnęli po  utwory znanych twórców literatury dziecięcej i do wybranego wykonali ilustrację. Ubiegłoroczna edycja poświęcona była twórczości Jana Brzechwy. W tym roku świętując 700-lecie Lublina oraz 100-lecie naszej Szkoły wybrałyśmy lokalnego autora - Zbigniewa Dmitrocę. Setne urodziny naszej Szkoły, które obchodziliśmy 24 listopada 2017 r. były doskonałą okazją do zaprezentowania całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym na uroczystość gościom prac uczestników konkursu. Zdjęcia z galerii są dostępne na stronie szkoły w zakładce „Pedagog szkolny- galeria”.

Ta edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, cieszyła się dużą popularnością.
W II edycji wzięło udział blisko 40 uczniów z klas I- III i oddziału przedszkolnego. Wszyscy otrzymali dyplom uczestnictwa. Wyłoniono także i nagrodzono po trzech laureatów w każdej z trzech kategorii: „odział 0 i klasa I”, „klasa II” i „klasa III”.

Organizatorzy konkursu- pedagodzy szkolni i specjalni serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, zarówno uczniom jak i wspierającym ich rodzicom i wychowawcom. Cieszymy się, że możemy przyczyniać się do rozwoju zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Zachęcamy do udziału w kolejnej, już trzeciej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

 

Jesteś tutaj: Start Wiadomości Rodzinne czytanie w 700-letnim Lublinie