20 listopada 2019 roku odbyło się w naszej szkole wydarzenie związane z udziałem szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjno-ekologicznym dla szkół podstawowych „Lekcje Ciepła” organizowanym przez LPEC pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka.

Uczniowie klas II-gich wzięli udział w zajęciach na temat sposobów pozyskiwania ciepła prowadzonych przez Panią Teresę Stępniak – Romanek – rzecznika prasowego LPEC oraz Pana Jarosława Borocha – specjalistę ds. ciepłownictwa LPEC. Honorowymi gośćmi byli Pan Marek Goluch – Prezes LPEC oraz Panie Marta Smal – Chudzik – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Pani Joanna Jaroszuk – Oniszko – kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin. W zajęciach uczestniczyła Pani dyrektor Barbara Wanat oraz  wychowawczynie klas II: Pani Elżbieta Kozłowska oraz Pani Maria Żmudzka. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę o mądrym korzystaniu z energii. Ciepło nie ma teraz przed nimi żadnych tajemnic! Dzięki temu wiedzą, jak z niego korzystać, dbając o powietrze, przyrodę i zasoby ziemi. Następnie uczniowie przemaszerowali, trzymając w ręku czarne balony z napisem „SMOG”, do autobusu MPK na prąd ustawionego na Placu Litewskim. W autobusie zostali powitani przez Panią Justynę Góźdź, przedstawiciela Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Po chwili nastąpiło przekłucie czarnych balonów jako symbol walki ze smogiem. Na pożegnanie wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zobacz naszą lekcję w "Dzienniku wschodnim"

Zobacz naszą lekcję w tygodniku "Nowy Tydzień"

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

Zapraszamy Państwa na nową stronę internetową naszej placówki https://zsp2.lublin.eu/ . Nowa strona internetowa jest na bieżąco aktualizowana i będą pojawiać się na niej