Start
Kontakt z Nami
Dziennik
Otwórz Panel

logo100

     Dziś obchodzimy 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 roku bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, ZSRR najechało na wschodnie ziemie II RP.

Agresja sowiecka przyspieszyła upadek i rozbiór naszego kraju, który utracił w tym momencie bezpowrotnie swoje terytorium na Kresach Wschodnich.

 Polska i jej obywatele znaleźli się w potrzasku. Zsyłki na Syberię, prześladowania Polaków, zbrodnia na polskich oficerach w Katyniu i późniejsza zależność od Moskwy były pokłosiem agresji niemieckiej i sojuszniczej Armii Czerwonej na nasz kraj.

W tym roku na Lubelszczyźnie , w Wytycznie na Pojezierzu Łęczyńsko -Włodawskim pamięć bohaterów walk z Armią Czerwoną uczci Pan Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda .

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zaprasza na uroczystości z okazji 81. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę połączone z obchodami Dnia Sybiraka. Link do uroczycztości

Naszych uczniów zapraszamy do obejrzenia wystawy na II piętrze oraz do obejrzenia filmu pt.

17 września.Portret jednego dnia.

Zachęcamy do przemyślenia i przedyskutowania tematów poruszanych w tym materiale.

 

 przedszkola nabor  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa szkolapamieta
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala  

A4 Infociacho