logo100

Dziś obchodzimy 81. rocznicę agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 roku bez oficjalnego wypowiedzenia wojny, ZSRR najechało na wschodnie ziemie II RP.

Agresja sowiecka przyspieszyła upadek i rozbiór naszego kraju, który utracił w tym momencie bezpowrotnie swoje terytorium na Kresach Wschodnich.

Polska i jej obywatele znaleźli się w potrzasku. Zsyłki na Syberię, prześladowania Polaków, zbrodnia na polskich oficerach w Katyniu i późniejsza zależność od Moskwy były pokłosiem agresji niemieckiej i sojuszniczej Armii Czerwonej na nasz kraj.

W tym roku na Lubelszczyźnie , w Wytycznie na Pojezierzu Łęczyńsko -Włodawskim pamięć bohaterów walk z Armią Czerwoną uczci Pan Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda .

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk zaprasza na uroczystości z okazji 81. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę połączone z obchodami Dnia Sybiraka. Link do uroczycztości

Naszych uczniów zapraszamy do obejrzenia wystawy na II piętrze oraz do obejrzenia filmu pt.

17 września.Portret jednego dnia.

Zachęcamy do przemyślenia i przedyskutowania tematów poruszanych w tym materiale.

przedszkola nabor  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa szkolapamieta
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala