Nasze dokumenty
Spacer po szkole   
Dziennik
Otwórz Panel

 

10 października 2023 roku setną rocznicę urodzin obchodziła Pani Marianna Krasnodębska - przedstawicielka Patronów naszej szkoły. Nasi uczniowie razem z panią dyrektor Joanną Kahlan i opiekunem SU panią Elżbietą Wróbel odwiedzili Jubilatkę, aby złożyć życzenia i pogratulować tak wspaniałego jubileuszu.Podarowaliśmy kwiaty, tort urodzinowy oraz drobne upominki upamiętniające spotkania Pani Kapitan ze społecznością naszej szkoły.Pani Krasnodębska opowiadała o trudnych latach swojego dzieciństwa oraz o działalności konspiracyjnej, podkreślając, że w każdej sytuacji trzeba pomagać innym i być dobrym człowiekiem.Podziękowaliśmy Pani Mariannie za piękne lekcje historii, które uczą nas miłości do ojczyzny i wierności ideałom oraz za życiową mądrość, którą przekazuje wielu pokoleniom uczniów naszej szkoły.



11 października 100-lecie urodzin Pani Marianny Krasnodębskiej świętowano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Wojewoda Lubelski - Lech Sprawka, Minister Edukacji i Nauki - Przemysław Czarnek, Dyrektor IPN w Lublinie - Robert Derewenda, Wicemarszałek województwa lubelskiego - Zbigniew Wojciechowski, Lubelski Kurator Oświaty - Teresa Misiuk oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Lublin - Zdzisław Niedbała. W tej pięknej i wzruszającej uroczystości wzięła udział również nasza pani dyrektor Joanna Kahlan.

Relacje z wydarzenia:

z Urządu Wojewódzkiego
z Kuriera Lubelskiego
z TVP3

Elżbieta Wróbel

Klasa 6b reprezentowała naszą szkołę podczas spotkania z niezwykłym człowiekiem – rabinem, naukowcem, teologiem i nauczycielem judaizmu prof. Abrahamem Skórką. Otrzymał on tytuł doktora honoris causa podczas inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Odwiedził również naszą szkołę, spotkał się z panią dyrektor Joanną Kahlan oraz uczniami klasy 6b, do których wygłosił krótką przemowę. Zwrócił uwagę, by starali się pielęgnować takie wartości jak wolność, demokrację, szacunek dla drugiego człowieka oraz osobistą godność, gdyż bez nich niemożliwe jest prawdziwe życie.

                                                                           Beata Szpetko

W roku szkolnym 2023/2024 odbędą się konkursy przedmiotowe dla szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Poniżej publikujemy Regulamin konkursów oraz inne załączniki.

1. Regulamin konkursów przedmiotowych -> Link

2. Zakresy wymagań na poszczególnych etapach konkursów przedmiotowych -> Link

3. Terminarz eliminacji konkursów przedmiotowych -> Link

 

 

Klasa 6 b wspólnie z wychowawcą p. Beatą Szpetko po raz kolejny uczestniczyła w Lubelskim Festiwalu Nauki. W tym roku byliśmy na trzech niezwykle ciekawych i pożytecznych wydarzeniach.

Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach „Socjolandia” na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS. Uczniowie mieli okazję wcielić się w aktorów i odegrać trzy scenki przedstawiające różne sytuacje społeczne, a następnie wspólnie z prowadzącymi analizowali mechanizmy wpływające na ich realizację i przebieg. W trakcie zajęć uświadomili sobie, że życie społeczne to swoisty teatr, w którym gramy różne role. Było to niezwykle odkrywcze i pouczające doświadczenie.

W ramach Lubelskiego Festiwalu nauki nasza klasa – obecnie VIIIa, corocznie bierze udział w warsztatach i seminariach organizowanych przez różne uczelnie. Po niezapomnianych warsztatach organizowanych przez Akademię Medyczną, w których mieliśmy przyjemność wziąć udział w roku ubiegłym, obecnie postanowiliśmy postawić na inną uczelnię Katolicki Uniwersytet Lubelski. Byliśmy na trzech projektach, w których uczniowie zdobyli cenną wiedzę z zakresu psychologii, zdrowia psychicznego i fizycznego.

W pierwszym projekcie na KUL przy Al. Racławickich dowiedzieliśmy się, jak bardzo umysł ludzki może być doskonały i jakie niesamowite rzeczy potrafi zapamiętać a potem odtworzyć. W projekcie pod tytułem „Zakamarki naszego umysłu” po sporej dawce wiedzy o ludziach ze spektrum autyzmu – SAWANTACH - o umiejętnościach niespotykanych u zdrowych psychicznie uczniowie spróbowali swoich sił w odtworzeniu obrazu kameleona widzianego przez 15 sekund. Okazało się to nie takie proste zadanie dla ósmoklasistów.

W ramach Rządowego Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury oraz Kompetencji Uczniów i Nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica” Szkoła Podstawowa nr 24 w Lublinie otrzymała wsparcie finansowe z dotacji celowej z budżetu państwa na zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii.

 Aktywna Tablica

 

 

Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r. zgodnie z następującym harmonogramem:

kl. I - V - godz. 9.00

kl. VI - VIII - godz. 10.00.

 

Informujemy , że żywienie  uczniów w stołówce szkolnej rozpoczynamy dnia 06.09.2023r. Deklaracje można składać u intendentki od  dnia 29.08.2023r. w godz. od 7.00 do 15.00

Posilek w szkole i domu

Informujemy , że nasza placówka będzie realizować projekt : Wieloletni rządowy program ,,Posiłek w szkole i domu "na lata 2019-2023. Moduł 3

W ramach programu będą realizowane zadania :

1.Usługi remontowo-adaptacyjne w stołówce lub pomieszczeniu przeznaczonym do spożywania posiłków.

       - wymiana drzwi wejściowych na stołówkę szkolną oraz  pomieszczeń zaplecza kuchennego.

2. Wyposażenie kuchni w stołówce szkolnej.

      - zakup nowego sprzętu gastronomicznego oraz urządzeń do przechowywania żywności.

 

 

 

 

 

 

 

 

A4 Infociacho