Logowanie do witryny

logo100

Uczniowie klasy 6c w ramach realizacji zagadnień z języka polskiego przygotowali wspaniałe projekty dotyczące wybranych motywów biblijnych. Mogli opracować je w dowolnej formie (plakat, folder, mapa myśli, lapbook i inne), ale wielu uczniów przygotowało ciekawe prezentacje multimedialne.

W projekcie należało uwzględnić jak dany motyw został przedstawiony w Biblii , jaka jest jego symbolika, zaprezentować frazeologizmy oraz powiedzenia związane z tym motywem. Dodatkowo uczniowie ukazywali jak wybrany przez nich motyw został przedstawiony w innych dziedzinach sztuki – malarstwie, rzeźbie, muzyce czy filmie. Powstały wspaniałe prace, które chciałam zaprezentować na forum szkoły.

Beata Szpetko – nauczyciel j. polskiego

Prace uczniów:

Praca Moniki Lipy - "Adam i Ewa - pierwsi ludzie"

Praca Klaudii Dyś - "Zakazany owoc"

Praca Kuby Wojewody - "Stworzenie Świata"

Praca Damiana Gołosia - "Przypowieść o synu marnotrawnym"

Praca Dawida Hrycia -> https://view.genial.ly/5ebb0843aa50920d7ff434fd/presentation-motywy-biblijne-dawid-hryc

przedszkola nabor  Biuletyn Informacji Publicznej  umiem plywac  szkola bez przemocy  bezpieczne interneciaki  akademia przyszlosci mleko z klasa szkolapamieta
 sp nabor  szkola promujaca zdrowie  sport szkolny 3  sieciaki logo  certyfikat kubus  owoce w szkole  cala niecala